UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

АКТУАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»
ЩОДО ЗАХИСТУ  ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Озима пшениця в господарствах на всій території нашої країни знаходиться в різних фазах розвитку. Пшениця, яка була посіяна в оптимальні строки сівби, перебуває у фазі кінець кущення  (BBCH 29-30), у пізні строки – початок-середина кущення (BBCH 21-25). На даний час стан її задовільний, проте існує висока ймовірність зрідження посівів внаслідок ураження хворобами.

Погодно кліматичні умови, які склалися восени 2016 року, привели до того, що більшість посівів увійшли в зиму у стадії розвитку «шильце – 3 листа». Але, незважаючи на складні погодні умови, які склалися в осінньо- зимовий період, більшість посівів озимих зернових культур успішно перезимували. Підвищення середньодобової температури у кінці лютого у поєднанні з достатніми запасами продуктивної вологи сприяли відновленню вегетації озимих зернових, яка припала на початок-середину березня.

З відновленням вегетаційного періоду необхідно особливо ретельно стежити за фітосанітарним станом зернових культур. На озимій пшениці  вже сьогодні  спостерігається розвиток борошнистої роси (Erysiphe graminis) та септоріозу (Septoria tritici), особливо в західних, зокрема в Рівненській та Волинській областях. Практично в усіх регіонах країни є високий ризик розвитку кореневих гнилей (Pseudocercosporella herpotrichoides).  При високому інфекційному фоні, що накопичився з осені, доцільно приділити увагу, перш за все, ранньому захисту посівів від хвороб.   
Адже більшість сільгоспвиробників вже провели підживлення посівів озимої пшениці азотовмісними добривами та очікують на високий врожай.  Проте не варто забувати, що незбалансоване внесення азотних добрив, може сприяти більш інтенсивному ураженню рослин хворобами.

Контроль хвороб                     

Починаючи з фази «середина – кінець кущення» (BBCH 25-29), а на пізніх посівах з високим інфекційним фоном – дещо раніше раніше (ВВСН 21-23), для боротьби з борошнистою росою, септоріозом листя, кореневими гнилями, іржею терміново необхідно провести обробку фунгіцидами.

За високого інфекційного фону застосовують інноваційний  японський фунгіцид  Ютака , СЕ з нормою витрати 1,0-1,2 л/га. До складу препарату входять три діючих речовини (тіофанат-метил 350 г/л + тебуконазол 100 г/л + цифлуфенамід 6,3 г/л), що мають різний механізм дії на патоген.

Ютака, СЕ містить абсолютно нову молекулу, з новим механізмом дії – цифлуфенамід. Препарат переміщується в рослині трансламінарно, системно, а також у газовій фазі. Ютака, СЕ має профілактичну та лікувальну дію. Сучасна препаративна форма – суспензійна емульсія (СЕ),
забезпечує високу розчинність препарату, покращене покриття поверхні рослин та підвищену стійкість до змивання. Ютака, СЕ ефективно працює при понижених температурах (+5 … 7°С)

У південних та східних регіонах України, де спостерігаються більш посушливі погодні умови та менший розвиток хвороб, ніж на заході, півночі та центрі, а також на сортах стійких до ураження хворобами, доцільним буде використання відомого системного фунгіциду Топсін-М, 500 КС (тіофанат-метил, 500 г/л)  з нормою витрати 1,2-1,5 л/га.
Топсін-М, 500 КС - високоефективний проти комплексу кореневих гнилей, починає працювати вже при t +5…+8°С, ефективний проти комплексу хвороб листя (борошниста роса, бура іржа, септоріоз) високоефективний проти хвороб колосу (фузаріоз колосу!) один з найбільш економічно доцільних фунгіцидів.
Для підсилення ефективності дії препарату рекомендується використовувати його у баковій суміші з фунгіцидом Ікарус, 250 ЕВ (тебуконазол, 250 г/л):  Ікарус 0,5 л/га + Топсін-М 0,5 л/га. Таке поєднання забезпечить надійний захист від широкого спектру хвороб, навіть за температури повітря від +10°C.  

Захист від шкідників

З підвищенням середньодобової температури необхідно приділити увагу боротьбі зі шкідниками. Вже скоро у посівах озимих зернових культур можна буде зустріти гесенську муху, хлібні блішки, злакові попелиці, цикадки, п’явиці, тощо. У боротьбі з наведеними вище шкідниками ефективно себе зарекомендували інсектициди Нагомі, ВГ (лямбда-цигалотрин, 25 г/кг) - піретроїдний інсектицид найвищої якості з нормою витрати 0,3-0,4 кг/ га, або  Моспілан, ВП (ацетаміприд, 200 г/кг) з нормою 0,1-0,12 кг/га, який має високу біологічну ефективність незалежно від температур та подовжений період захисту.

У період нестабільних температур (що характерно для поточного року), як показує багаторічний  виробничий досвід, беззаперечну ефективність забезпечить сучасний двокомпонентний інсектицид Іназума, ВГ (ацетаміприд 100 г/кг + лямбда-цигалотрин, 30 г/кг)  з нормою витрати 0,2-0,24 кг/га. При використанні цього продутку Ви отримуєте синергічний ефект від поєднання діючих речовин, швидку дію та тривалий захисний період, ефективність роботи в широкому діапазоні температур, уникнення резистентності у шкідників.

При виникнення додаткових запитань, звертайтесь до представника компанії «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні.

 

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев