UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

МОСПІЛАН - ЕКСПЕРТ В БОРОТЬБІ ІЗ СИСНИМИ ШКІДНИКАМИ!

В посівах зернових культур, зазвичай, одночасно присутні багато видів шкідників. Найбільших втрат вони завдають в період «формування колосу – достигання зерна», і якраз в цей період на полях присутній весь комплекс злісних шкідників. Тому цей час і є найбільш оптимальним для застосування інсектициду Моспілан®. Важливим є своєчасність обприскування, навіть «робота на випередження» - доки популяція шкідників не розрослась, личинки знаходяться в меншому віці і їх вплив на врожай та якість зерна мінімальний. Моспілан® найкраще застосовувати в першій половині цього періоду, коли в рослині зберігається активний сокорух.

Найбільш чисельний та шкодочинний -  трипс пшеничний (Haplothrips tritici Kurd.). Майже щороку трипси призводять до зниження маси 1000 зернин на 10-30 %. Якщо на початку колосіння на один колос припадає 20-30 трипсів та німф, то втрати врожаю досягають 14%, істотно знижуються технологічні якості й схожість зерна. Розміри трипсів дуже малі, вони весь час перебувають під лусочками колосків або під піхвою листка, в середині стебел. Максимальна чисельність шкідників (імаго) у посівах озимої пшениці спостерігається на початку її колосіння. Максимальна кількість личинок – в кінці молочної  – на початку молочно-воскової стиглості.
Пшеничний трипс
Трипс активно розмножується в посушливих умовах, в окремі роки чисельність личинок трипсів в посівах озимої пшениці (по стерньовим попередникам) в Степу України може сягати понад 150 особин на колос.
Щоб запобігти суттєвих втрат врожаю та погіршення його якості, захисні заходи слід проводити в період «кінець колосіння – початок молочної стиглості зерна». Застосовуючи в цей період Моспілан®  0,10 – 0,12 кг/га ми гарантовано знищимо шкідника, доки він ще не встиг завдати непоправної шкоди.


Другий важливий шкідник: клоп-шкідлива черепашка (Eurigaster integriceps Put.), а також маврська (Е. maurus.L.) і австрійська (Е. austriacus Schrk.) черепашки. При заселенні клоп пошкоджує листя рослин, пізніше стебло і колос. При уколі в стебло на початку виходу в трубку у рослини жовтіє і засихає верхній лист. Пошкодження стебла в цей період може привести до зниження врожаю на 50-54%. Але основну шкоду посівам озимої пшениці завдають личинки, шкодочинність яких залежить від їх віку. Зерно, пошкоджене личинками молодших віків (2-3), деформується і його маса зменшується на 50-70%. Личинки старших віків (4-5 ), а також  клопи нового покоління менше впливають на кількість урожаю, але різко погіршують його якість.
Клоп-черепашка
Розвиток клопа черепашки сильно залежить від температури повітря. В окремі роки чисельність шкідника може перевищувати ЕПШ в 2-3 рази і сягати 5 – 6 особин на м2.
Найкращим часом застосування препарату Моспілан®  є період відродження личинок та личинки 1 віку, цей час зазвичай співпадає з кінцем наливу зерна – початком молочної стиглості. Шкідник знаходиться в найбільш чутливій фазі, пошкодження зерна мінімальні, обприскування проведене в цей період дає можливість одночасно знищити і клопа черепашку і пшеничного трипса.

Враховуючи особливості біології розвитку цих шкідників і пов’язані із цим складнощі в їх контролі, компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» в сезоні 2011 року провела додаткові дослідження та перереєстрацію інсектициду Моспілан® проти сисних шкідників на озимій пшениці, зокрема проти пшеничного трипса. За результатами проведених досліджень, норма застосування 0,10 – 0,12 кг/га виявилась найбільш оптимальною та забезпечила повний контроль сисних шкідників.

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев