КЛЮЧОВІ АСПЕКТИ ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХИСТУ ВИНОГРАДНИКІВ – огляд семінару в Одеській області

Виноград – це теплолюбна культура, що традиційно вирощується в Південних областях України. Зокрема столовий виноград є особливо економічно привабливим. Але культура схильна до ураження цілим рядом збудників хвороб та пошкодженням багатьма шкідниками, що може суттєво вплинути на урожайність та товарну якість ягід.

Щоб детально обговорити особливості вирощування та захисту виноградників, 15 серпня 2019 р. до Одеської області в місто Болград з’їхалися виноградарі й агрономи виноградних господарств півдня України на організований компанією ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» науково-практичний семінар.

Говорили про особливості сезону 2019 року. Яким він був для виноградарів, яка проблематика стала нагальною для галузі, як вирішували задачі та що взяли на замітку.

Як завжди, особливу увагу приділили біопродуктам та їх ролі у системі захисту виноградників, розглянули можливості та світовий досвід застосування біофунгіциду БЕСТКУР проти сірої гнилі.

Чи можливо захистити культурні рослини від дрібних шкідників без пестицидів? Спеціалисти ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» презентували новинку – препарат СІЛТАК – інноваційну поверхнево-активну речовину для фізичної іммобілізації шкідників.

З теорії перейшли до практики. Практична частина семінару відбулася на виноградниках ТОВ «Агротранс», де застосовували препарати ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» в системі захисту виноградника та переконалися в ефективності цілого ряду фунгіцидів, таких як МЕДЯН ЕКСТРА, ТОПСІН-М, САКУРА, НАУТІЛ, МІЛДІКАТ. Гості змогли на власні очі побачити результат роботи біостимулянту АМАЛГЕРОЛ, який допоміг у подоланні проблеми «горошистості» ягід у гронах винограду, сприяв покращенню загального стану рослин та підвищення стійкості до стресових факторів, такі як високі температури, значна різниця між денною та нічною температурою та ін. 

Гості задавали питання, які стосувалися практичних аспектів застосування препаратів відповідно до проблематики культури.

Семінар пройшов в дружній та відкритій атмосфері зацікавленості. Дискусії та обмін досвідом продовжилися за обідом.