ОСОБЛИВОСТІ СЕЗОНУ 2020 – ЗУСТРІЧ З ВИНОГРАДАРЯМИ БЕССАРАБІЇ

Сезон 2020 року виявився непростим для аграріїв Одеської області, зокрема для Бессарабії – найпівденнішої частині регіону. Посуха тут призвела до чималих втрат польових культур. Але що з виноградниками?

Щоб перевірити стан виноградних насаджень, обговорити проблематику сезону та підвести підсумки, компанія «Самміт-Агро Юкрейн» на початку серпня зібрала агрономів та власників виноградних господарств Бессарабії у місті Болград.

Тут, у господарства ТОВ «Агротранс», де вирощують переважно столові сорти винограду, було застосовано спеціально розроблену систему захисту на основі препаратів «Самміт-Агро Юкрейн».

Стан виноградників підприємства добрий, адже тут використовують систему крапельного зрошення, а також біопрепарати, що покращують загальний стан рослин та протидіють стресам.

Саме біопродукти викликали інтерес публіки.

Ігор Мусіч – координатор Південно-Східного регіону «Самміт-Агро Юкрейн» – розповів про можливості інноваційного біостимулянту АМАЛГЕРОЛ. Експерт підкреслив важливість застосування препарату в стресових умовах, адже він активує захисні механізми рослин та їх здатність протистояти температурним й пестицидним стресам. Крім того, Амалгерол позитивно впливає на однорідність ягід у гроні,  сприяє підвищенню вмісту цукрів та покращує загальний стан рослин.

На виноградникам ТОВ «Агротранс» була застосована норма АМАЛГЕРОЛ 3,0 л/га.

Уже почався збір ранніх сортів столового винограду. Саме для столових сортів неабияке значення має захист грона від сірої гнилі. Для цього обробку потрібно проводити незадовго до збору врожаю. Для того, щоб захистити урожай без перевищення залишків пестицидів технічні експерти «Самміт-Агро Юкрейн» радять застосувати біофунгіцид БЕСТКУР, котрий є 100% натуральним, проте діє на сіру гниль та деякі інші хвороби, майже на рівні хімічних фунгіцидів! Препарат не має очікування до збору урожаю, сприяє подовженню строку зберігання та транспортуванню ягід.

У світовій практиці є чималий досвід ефективної роботи препарату БЕСТКУР на виноградниках проти гнилей, а його рекомендована норма витрати становить 1,5 л/га.

Цікавилися гості й принципами роботи хімічних продуктів, що застосовували у господарстві, пройшлися по схемі захисту, жваво дискутували та занотовували відповіді.

По завершенню зустрічі виноградарі вирушили до своїх виноградників, котрі ще потребують їх турботливого догляду!