Участь в конференції «Українське ягідництво в умовах воєнного стану» (м. Рівне, лютий 2023)

16-17 лютого 2023 в м. Рівне відбулася VI Міжнародна Благодійна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!». Подію організувала медіагрупа «Технології та Інновації».

Конференція зібрала понад 200 фермерів, що вирощують ягоди, з усієї України, а також представників відомих міжнародних галузевих компаній. Вдруге під час конференції відбувся Всеукраїнський конгрес із заморожування, переробки та холодної логістики ягід.

На виставці було представлено сучасне обладнання, техніку для ягідництва, виробники ділилися результатами своєї роботи вже у вигляді готової продукції (джемів, пастили, мармеладу та ін), а експерти з захисту рослин – передовими технологіями.

Про сучасні технології в захисті ягідних насаджень, а саме про екологічні рішення, в рамках своєї доповіді гостям заходу розповів технічний експерт компанії «Самміт-Агро Юкрейн», Ігор Лушпанов.

Ігор Лушпанов - технічний експерт "Самміт-Агро Юкрейн"

В портфоліо компанії є цілий ряд продуктів, зареєстрованих на ягоди, серед яких більшість спрямовано саме на органічне землеробство та мають сертифікати «Органік стандарт».

Розглянули мідьвмісні фунгіциди, серед яких знаний на ринку МЕДЯН ЕКСТРА та новинка АРТЕМІКС, а також біологічне рішення для захисту від сірої гнилі ягід – біофунгіцид БЕСТКУР.

Важливий аспект ягідництва – захист від шкідників. Але ж як зробити його безпечним?

Спеціаліст «Самміт-Агро Юкрейн» представив гостям СІЛКЕР – засіб для фізичної іммобілізації шкідників, який не містить пестицидів, інсектицид ТЕППЕКІ, що контролює всі відомі види попелиць, та МОСПІЛАН – інсектицид №1, котрий є безжальним до шкідників, але безпечним для бджіл та корисної ентомофауни.

А для розкриття потенціалу врожайності та захисту рослин від стресів варто пам’ятати про біостимулянти. Широкому загалу було представлено мультифункціональний біостимулянт, антистресант та біоактиватор ґрунту АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС.

Цілих два дні фермери та експерти галузі ділилися досвідом та обмінювались корисними знаннями, після чого поїхали по домівках по різних куточках України, де вони, попри війну, виклики та випробування продовжують працювати, розвивати свою справу, створювати робочі місця, платити податки і докладати максимальних зусиль на своєму фронті для омріяної перемоги України!