ПІДСУМКИ ДНЯ САДУ НА ВІННИЧЧИНІ

6 серпня 2019 року провідні садівники Вінниччини зібралися у Барському районі в селі Попівці, де на базі господарства СФГ «Перлина Поділля» відбувся садовий семінар, організований ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» спільно з корпорацією «Вінниця СадВинпром».

Щоб перейняти досвід українських колег та здобути нові знання у сфері садівництва на семінар здалеку (аж з самого В’єтнаму!) приїхали гості з компанії «Summit Agro Vietnam».

Відкриваючи захід, керівник «Вінниця СадВинпром» Анатолій Семенюк окреслив основні тенденції розвитку галузі у Вінницькій області, звернув увагу на досягнення регіону та проблематику, яка є нагальною на сьогодні.

З привітальним словом виступила Тамара Мельничайко –  генеральний директор ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», зробивши невеликий  екскурс в історію компанії та поділившись планами розвитку на найближчі  роки.

Керівник департаменту реєстрації та розвитку продуктів компанії Олександр Олійник представив новий фунгіцид для комплексного захисту саду ЮТАКА, розширення реєстрації котрого на яблуню очікується найближчим часом, а також акарицид АКАРАМІК з подвійною дією на кліщів та попелиць.

Також у своїй презентації фахівець зробив акцент на біологічних препаратах для садів. Слідом за Європою Україна тримається курсу в екологізацію. Наразі портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» налічує вже біля 10 біопродуктів.

І цього, й минулого року садівники Вінниччини відзначили чудодійний ефект біостимулянту АМАЛГЕРОЛ, котрий допомагав вберегти дерева від заморозків, покращував забарвлення й товарну якість плодів, неодноразово відновлював яблуневі й грушеві дерева після пестицидних та температурних стресів.

Зацікавленість публіки викликав препарат СІЛКЕР – інноваційна поверхнево-активна речовина для фізичної іммобілізації шкідників. Відтепер попелиць, кліщів, листоблішок та інших дрібних шкідників саду стало можливим контролювати без застосування пестицидів. СІЛКЕР не містить хімічних діючих речовин, як у традиційних інсектицидів чи акарицидів, проте має біологічну активність на тому ж рівні. Новинку презентував продукт-менеджер компанії Сергій Панасенко. Запитання агрономів стосувалися впливу СІЛКЕР на корисну ентомофауну у саду. Препарат не шкодить бджолам та іншим комахам запилювачам, не впливає на сонечок.

Провідний фахівець з садівництва Андрій Осиковий, опираючись на свій багаторічний досвід, звернув увагу гостей на важливість останньої обробки до збору плодів, а також на фінальну обробку після збору врожаю, аби мати навесні здоровий сад з високим потенціалом родючості.

Не обійшлося й без практичної частини. Учасники семінару разом з організаторами вирушили до саду господарства СФГ «Перлина Поділля», щоб побачити результати застосування препаратів ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у системі захисту саду господарства.

Крім яблуневих, гостей зацікавили також грушеві насадження. Боротьба з грушевою медяницею – повсякчас актуальна проблема садівників. Андрій Осиковий звернув увагу, що «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує одразу декілька ефективних рішень для боротьби з цим небезпечним шкідником. В залежності від фази розвитку культури, а також ступеню розповсюдження шкідника, це може бути і класична суміш АПЛАУД + ОЛЕМІКС, і нове рішення:  АКАРАМІК + СІЛКЕР.

Українські садівники та закордонні гості ставили чимало цікавих питань та занотовували відповіді експертів. Жвава дискусія продовжилася за обідом, після чого аграрії озброєні новими знаннями повернулися до роботи в свої сади.