ПЛЕДЖ - ІНСТРУМЕНТ ПРОФЕСІОНАЛІВ

Інноваційний японський гербіцид завойовує визнання українських аграріїв

Технологічний рівень сільського господарства в Україні невпинно зростає, тож інноваційні світові технології поступово стають його частиною. Успішний вихід на ринок нового японського гербіциду ПЛЕДЖ® є цьому яскравим свідченням. А також  наочним прикладом того, як передові рішення від компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» рухають український агросектор вперед.

Конференція «ПЛЕДЖ – технологія нового покоління. Світовий досвід та широкі можливості в Україні», яка відбулась 15 листопада 2017 в Києві, зібрала справжніх професіоналів. ПЛЕДЖ® - це продукт високих японських технологій, котрий вже встиг стати новим українським бестселером.

«Коли ми в 2016 році завезли пробну партію, вона просто розлетілась, - говорить комерційний директор ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» Олексій Бітюков. - Ми продали вдвічі більше від запланованого обсягу».
Можна сказати, що в Україні відбувся рестарт цього продукту. «Ми звернули увагу на ПЛЕДЖ® в 2008 році, та, усвідомивши наскільки кваліфіковано й тонко з ним потрібно працювати, вирішили – цей продукт ще не на часі. – підкреслила Тамара Мельничайко, генеральний директор ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн». - Та зараз технологічний розвиток українського сільського господарства стрімко пішов вперед – і якісний, ефективний та, водночас, недорогий гербіцид ПЛЕДЖ® стає все більш популярним серед наших агровиробників».

Світовий досвід свідчить, що цей препарат для ґрунтового та страхового застосування контролює широкий спектр дводольних та деяких злакових бур’янів, ефективно працює на багатьох культурах. Його діюча речовина флуміоксазин - інгібітор ензиму PRO (бере участь у процесі фотосинтезу), що призводить до незворотних ушкоджень структури клітини та її функцій у бур’янів.

Як унікальний гербіцид показує себе на широкому спектрі культур за тих чи інших умов розповів Роланд Шабо - провідний технічний менеджер з гербіцидів «Sumi Agro Europe», (Угорщина). Слід відзначити, що Угорщина – перша країна, яка свого часу вивела ПЛЕДЖ® на європейський ринок. «Я радий поділитися досвідом застосування гербіциду ПЛЕДЖ® в Угорщині, на світовому ринку, - зазначив угорський фахівець. – І, звичайно, ми зупинимось на нових можливостях, які відкриваються в Україні». В Угорщині цей препарат зареєстровано на широкому спектрі культур: кукурудза, соняшник, соя, пшениця, картопля, кісточкові, зерняткові, виноград, лісові насадження. В Україні ж - поки на соняшнику та сої. Тому учасники семінару зосередились на досвіді використання препарату саме на цих культурах.

Рішення для ключових культур

Досходово ПЛЕДЖ® застосовується на всіх типах соняшнику з нормою 0,08-0,1 кг/га,   обробку слід проводити не пізніше ніж через 3 дні після посіву. Для   максимальної ефективності дії, ґрунт має бути якісно підготовлений, без  грудок, мати достатній запас ґрунтової вологи. Водночас, ПЛЕДЖ® не слід використовувати на важких ґрунтах, де можливе застоювання води  на поверхні. Слід врахувати, що рихлення чи інші механічні обробітки  ґрунту порушують захисний екран та призводять до втрати ефективності  гербіциду.

Задля отримання найкращого результату, та щоб нівелювати ризики від  погодних умов, для ґрунтового внесення рекомендується застосовувати  гербіцид ПЛЕДЖ® спільно із спеціальним ад’ювантом РОУБЕК®.
По  вегетації препарат застосовується із нормою 0,08 кг/га у оптимальній  фазі 2-4 (6) справжніх листків соняшнику, а бур’янів 0 у фазі сім’ядолі -  перша пара листків. Для покращення дії можна додавати ад’ювант СКАБА®,  інші не рекомендуються. Робити бакові суміші із іншими пестицидами,  мінеральними добривами та стимуляторами росту заборонено, а використання  грамініцидів можливе не раніше ніж через 3 дні. Фахівці радять не  обробляти соняшник у пригніченому стані внаслідок несприятливих погодних  умов чи сильного ураження шкідниками чи хворобами.

ПЛЕДЖ® показав себе чудовим інструментом в посівах сої. Тут слід відзначити,  що обробка сої – найскладніша  технологія обприскування з поміж усіх  культур. Для гарантованого успіху необхідно мати досконалий план дій та  якісний, добре налаштований обприскувач, контролювати норми внесення  всіх препаратів та співвідношення їх з рівнем гумусу в ґрунті, фазами  розвитку, врахувати тонкощі змішування, застосування в сумішах, наступну  культуру. На семінарі привели приклади застосування препарату в різних  кліматичних умовах та з різними нормами.

В Угорщині препарат зареєстровано на озиму пшеницю, проте він може бути  застосований також на низку інших зернових. Норма внесення складає 60  г/га, допустиме збільшення до 100 г/га. Досвід свідчить, що досходове  внесення більш ефективне, ніж раннє післясходове, а страхове внесення  весною  не є достатньо дієвим. Осіннє ж дає відмінні результати.

Практика переконливо свідчить

Під час семінару порівняли дію ПЛЕДЖ® з діючими речовинами-конкурентами, проаналізували спектр бур’янів, які  він контролює. Учасники заходу ознайомилися з ефектом, який чинить  гербіцид на різні типи бур’янів, зокрема, дурман звичайний, берізку  польову, злакові бур’яни, як працює на занедбаних полях. Також були  наведені дані, щодо до сумісності з іншими діючими речовинами. Керівник  департаменту розвитку продуктів ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» Олександр  Олійник відзначив, що, окрім вже відомих комбінацій, зараз досліджується  досходове внесення та раннє післясходове внесення разом з засобами, що  містять сульфосульфурон, а також метсульфурон-метил +  тифенсульфурон-метил - і попередні результати є дуже перспективними.  Фахівець також надав технічні рекомендації по використанню препарату ПЛЕДЖ® в умовах України.

А практичний досвід застосування препарату ПЛЕДЖ® в Україні проаналізував продукт-менеджер ТОВ «Самміт – Агро Юкрейн»  Анатолій Гусак. Під час доповіді були продемонстровані чисельні слайди,  відеоролики, прозвучали відгуки самих виробничників. Результати  застосування препарату в різних господарствах в різних регіонах доводять  його високу ефективність за умов належного застосування. Та навіть  цікавий експеримент в ПСП «Шпанівське» (Рівенщина), де фактично  застосували подвійну дозу на окремій ділянці проти берізки, зробивши  ґрунтове та страхове внесення, свідчить - соняшник без проблем  відновився. Також привели результат по страховому застосуванню ПЛЕДЖ® на соняшнику  в Київській області, де, попри пригнічення в перші дні  після внесення, культура повернулась до нормального стану та повністю  відновилась.

Головне, реально побачити потенціал ПЛЕДЖ®,  його особливості та переваги, як це зробив, скажімо, головний агроном  КПК «Агроінвест» Анатолій Косендюк з Львівщини. «В 2016 році ми заклали  близько 20 дослідів з різними препаратами на різних культурах, -  говорить спеціаліст. - Проаналізували - і в цьому році ПЛЕДЖ® вносили на 1000 гектарах соняшнику, отримавши урожай 37, 7 ц/га, та на  870 гектарах сої, де зібрали 28 ц/га». На конференції також привели  практичний досвід застосування препарату на кукурудзі, картоплі, гороху,  сливі, горіху, провели ґрунтовний воркшоп. Загалом, і досліди, і  практика свідчать:  ПЛЕДЖ® - це інноваційний, надійний та рентабельний інструмент в руках фахівців.

Тамара Мельничайко, генеральний директор ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»

"Для нас важливо те, що цей японський гербіцид є продуктом нового класу,  гербіцидом нового покоління. Також суттєво, що в будь-якій системі  захисту чи то соняшнику, чи то сої для нашого агровиробника дуже важлива  ціна продукту. Так от, при високій ефективності проти бур’янів його  використання є ще й дуже економічно доцільним. Звичайно, він має певні  особливості застосування, певний технологічний регламент, – і цей  семінар ми проводимо для того, щоб люди усвідомлено та правильно його  застосовували".

Олександр Олійник, керівник департаменту розвитку продуктів ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»

"Це дуже непростий інструмент. Я недаремно кажу, що саме інструмент – ПЛЕДЖ® я би порівняв зі скальпелем. В умілих руках хірурга – це інструмент,  який рятує життя, і цей гербіцид, по аналогії, рятує життя та забезпечує  здоров’я культури, дає можливість отримати прибуток. В невмілих руках  він може знищити посіви. Продукт треба зрозуміти, треба навчитися з ним  працювати – і все буде добре. Слід відзначити, що агрономічний рівень в  Україні за останні роки значно зріс, тож і інтерес до таких продуктів  почав збільшуватися".

Директор ТОВ «Гранд Агро Яготин» Валентин Кучерук

"Я особисто застосовував препарат на соняшнику. В 2016 році  вносили  ґрунтово в нормі 100 г/га в чистому вигляді, а в цьому році з  пропізохлором. Чесно скажу: ефект чудовий. Зокрема, дуже сподобалося що  гербіцид прекрасно контролює лободові бур’яни. Також вразило, що немає  післядії, дуже м’який препарат, гарно промивається. І, звичайно,  цінова  політика дуже вдала. Взагалі, портфоліо продуктів компанії «Самміт-Агро  Юкрейн» дуже гарне, я з успіхом використовую чимало їх продуктів".

Автор: Олекса Стерній