САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН НА ФОРУМІ З ЯГІДНИЦТВА S-FRUIT TRANSFORMATION 2019

2-4 квітня 2019 р. у Києві відбувся масштабний ягідний форум «S-Fruit Transformation», що об’єднав не лише найпрогресивніших представників ягідного бізнесу України, але й незалежних експертів плодово-ягідної сфери з Нідерландів, Франції, Італії, Бельгії, Польщі, Грузії та інших країн.

«Ягідний бізнес та садівництво в цілому на сьогоднішній день є одним з найперспективніших сегментів аграрного сектора України», - зазначила у вступному слові Ольга Трофимцева, в.о.міністра аграрної політики та продовольства України. Це наглядно демонструють показники еспорту з України свіжих та заморожених ягід: за останні чотири роки експорт зріс з 4,5 тис. тон до 23,5 тис. тон. Поступово зростають і площі під органічним ягідництвом.  За словами Трофімцевої, у 2018 році площі під органічними ягідниками складали майже 740 га., а кільксть виробників органічних ягід - більше 90.

«Для тих, хто вирощує малину та суницю в сегменті органічного землеробства, раджу обов’язково застосовувати фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА 350 SC, КС – мідьвмісний препарат проти антракнозу, пурпурової плямистості, борошнистої роси та іржі. Проти сірої гнилі ефективно працює біофунгіцид БЕСТКУР, РК. Для покращення запилення раджу застосовувати КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, РК, а для інтенсивного росту ягід – КІНАКТИВ ФРУТ, РК. Всі ці препарати є дієвими і сертифіковані для використання в органічному землеробстві», - зазначив Андрій Осиковий, провідний спеціаліст з садівництва компанії Summit-Agro Ukraine в рамках своєї доповіді.

Фахівець розповів про найпоширеніших шкідників та хвороби малини, представивши не лише комплексну систему традиційного хімічного захисту, а й унікальну систему біозахисту.

Більше 40 експертів ягідної галузі з 11-ти країн виступили з доповідями та поділились цінним досвідом. Окрім цього учасники форуму «S-Fruit Transformation» взяли участь у майстер-класах та відвідали прогресивні ягідні господарства. Тож українські ягодоводи розпочинають новий сезон з впевненістю та новими знаннями.