ЕФЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ РІПАКУ ВІД СТРУЧКОВОГО КОМАРИКА
Щороку одним із найбільш небезпечних шкідників у другій половині вегетації ріпаку є стручковий комарик.
Як з ним боротись? Які препарати та коли застосовувати?
Наразі посіви ріпаку перебувають у фазі кінець цвітіння. В цей період найбільш шкодочинним є ріпаковий насіннєвий прихованохоботник, який шкодить протягом всього періоду цвітіння ріпаку. Імаго прихованохоботника спершу вигризають у стеблах, квітконіжках і бутонах невеликі заглиблення, ушкоджучи їх. А в період кінця цвітіння - формування стручків (зазвичай це відбувається на початку червня), самки відкладають яйця, всередину молодих стручків. Личинки вилуплюються та живляться молодими насінинами, обгризаючи їх зовні або вгризаючись усередину.
Зовні заселені стручки майже не відрізняються від здорових. Зрештою личинки завершують розвиток, прогризають отвір у стінках стручка, падають на ґрунт і заляльковуються на глибині 2-4 см. Лише від пошкоджень завданих цим шкіднком, втрати врожайності можуть сягати 30%.
Як відомо, імаго стручкового комарика (фото 1) відкладає яйця саме в отвори стручків, які до цього були ушкоджені ріпаковим насіннєвим прихованохоботником (фото 2).
Згодом личинки стручкового комарика відроджуються та живляться вмістом стручка та виділяють ферменти, внаслідок чого стручки згодом передчасно висихають, деформуються та розтріскуються (фото 2).
Втрати врожайності від пошкоджень стручковим комариком можуть сягати від 15 до 50%.
Отже, найважливішим елементом захисту від стручкового комарика є досконалий контроль насіннєвого прихованохоботника в період цвітіння-початку формування стурчків.
Важливо відзначити, що за відсутності пошкоджень насіннєвим прихованохоботником, стручковий комарик не здатен завдати шкоди культурі.
Тому саме зараз є найбільш відповідальний період, щоб уберегти посіви як від ушкодження насіннєвим прихованохоботником, так і подальшого пошкодження стручковим комариком.
Необхідно впродовж всього періоду цвітіння та формування стручків забезпечити досконалий контроль цих шкідників. При цьому практично будь-яка кратність внесень інсектициду окупиться збереженим врожаєм.
Враховуючи, що впродовж всього вказаного критичного періоду з різною інтенсивністю відбувається літ бджіл, то слід застосовувати продукти безпечні для бджіл. Саме таким продуктом є добре відомий в Україні та країнах ЄС оригінальний японський інсектицид – МОСПІЛАН.
МОСПІЛАН дозволяє ефективно захистити стручки ріпаку від пошкоджень ріпакового насіннєвого прихованохоботника.
Крім контролю насіннєвого прихованохоботника та стручкового комарика, також ефективний проти таких шкідників в період цвітіння як ріпаковий квіткоїд, види клопів та попелиць.
Ефективним прийомом для підвищення стартової контактної дії МОСПІЛАН проти шкідників є додавання ад'юванту СКАБА.
Як видно з графіку 1, найбільш чіткий ефект помітний в перші дні після застосування суміші. Підвищення ефективності інсектициду становить до 20% лише завдяки додаванню СКАБА. З часом ефективність знижується, але є всеодно вищою ніж у варіанті де інсектицид внесений соло.
Як результат, краща ефективність проти шкідників веде до зниження ушкодженності стручків ріпаку від 10 до 30%, лише завдяки додаванню ад'юванту СКАБА.
Найважливішим фактором при виборі препаратів для обробки культур в період цвітіння є звісно безпечність для комах-запилювачів.
Подбайте про надійний та безпечний захист своїх посівів!
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.