ФУНГІЦИДНИЙ ЗАХИСТ, СТИМУЛЮВАННЯ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ КУКУРУДЗИ

Технологія вирощування кукурудзи є досить інтенсивною. Останні декілька років кукурудза вважалась однією з найбільш прибуткових культур, оскільки роки були досить врожайними, а закупівельні ціни на кукурудзу – високими.

Проте кон’юнктура ринку змінюється і додаються проблеми воєнного часу, які змушують аграріїв переглядати технологію вирощування, скорочуючи затратну частину. Звичайно, це необхідні міри. Проте, чи можна отримати гарний врожай і прибуток з кукурудзяного поля, кардинально спростивши технологію вирощування? Так, це можливо. Тим не менш, існують шкодочинні об’єкти, контролем яких ні в якому разі не можна нехтувати, та певні умови й регіони вирощування, де без нових технологій не обійтись.

Окремим блоком стоїть питання контролю шкідників. Зокрема це стосується кукукрудзяного стеблового метелика, діабротики та грунтових шкідників. Професіонали знають, що якщо в області помічено поширення цих шкідників, то обробки проти них є обов’язковими. А ось застосування фунгіцидів та біостимулянтів для багатьох фермерів необґрунтовано є малопоширеним заходом.

ЗАСТОСУВАННЯ БІОСТИМУЛЯНТІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ КУКУРУДЗИ

На фоні низького попиту на кукурудзу здорожчання технології вирощування робить культуру менш привабливою для аграріїв. А одним із факторів, що вплинув на ситуацію, є стрімке підняття цін на мінеральні добрива. Тож, фермер стоїть перед вибором: збільшувати затрати і ризикувати прибутком, або ж зменшити кількість добрив і автоматично зменшити врожай. Багато фермерів вибрали шлях зменшення застосування добрив, але це не означає, що зменшення врожаїв неминучі. Застосування біостимулянтів може допомогти культурі краще використати свій потенціал, відновитися після заморозків чи гербіцидних стресів, розвинути потужну кореневу систему, що допоможе рослині оптимально використати поживні речовини із ґрунту. До того ж, слід зауважити, що, на відміну від добрив, біостимулянти, зокрема препарати компанії «Самміт-Агро Юкрейн», не змінилися в ціні порівняно із минулим роком.

Тож, ми рекомендуємо цього року застосування біостимулянтів розглядати як базовий елемент технології вирощування та планувати їх внесення на всіх посівах після застосування страхових гербіцидів.

Рекомендуємо біостимулянт на основі вільних амінокислот КАЙШІ із нормою застосування 2,0 - 3,0 л/га. КАЙШІ за період вегетації може бути застосований декілька разів. Перший раз доцільно його застосовувати на ранніх етапах розвитку кукурудзи, особливо для відновлення рослин після гербіцидних стресів.

В такому разі, КАЙШІ слід застосувати через 3-4 дні після застосування гербіцидів. Повторне застосування рекомендується робити в фазу розвитку кукурудзи 8-10 листків-видовження стебла. Таку обробку можна поєднати із застосуванням фунгіцидів, наприклад, із препаратом ГЛОРІ.

КАЙШІ посилює фотосинтез рослин, допомагає відновитися після гербіцидного чи температурного стресу, покращує осмопротекторні властивості культури та дозволяє отримати вищий врожай навіть на полях, де мінімізується застосування мінеральних добрив.

Можна також застосувати інноваційний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС у нормі 2,0 л/га. Осбливістю цього біопрепарату є можливість спільного його внесення із страховими гербіцидами.

РОЛЬ ФУНГІЦИДІВ У ЗБІЛЬШЕННІ ВРОЖАЇВ КУКУРУДЗИ

Ще одним, але ще й досі малопоширеним інструментом збереження та підвищення врожайності кукурудзи є застосування фунгіцидів. В Північних регіонах України та в господарствах, сівозміна яких дуже насичена кукурудзою, ця операція вже є досить поширеною. Існує доцільність застосування агрозаходу також в Західних та Центральних областях України. В цих регіонах широку популярністьі здобули препарати на основі стробілуринів, які мають не лише вплив на хвороби, а й, завдяки своєму яскраво вираженому фізіологічному ефекту, сприяють кращому розвитку рослин та отриманню гарантовано більшого врожаю.

Враховуючи це, «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує впровадження в систему вирощування кукурудзи фунгіциду ГЛОРІ (азоксистробін, 50 г/кг + манкоцеб, 700 г/кг), який, окрім потужного вискорухливого стробірулину, має в своєму складі манкоцеб, що посилює захист від гельмінтоспоріозу та іржі.

ГЛОРІ є додатковим елементом позакореневого живлення Zn та Mn, які входять до його складу. Норма застосування препарату становить 1,5-2,0 кг/га, починаючи від 8-10 листків у кукурудзи і до початку викидання волоті.

Закликаємо Вас творчо підійти до вирощування кукурудзи в цей непростий час та використовувати нові прогресивні технології.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.