КОМПЛЕКС ЗАХОДІВ ПО ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ ВІД ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ – ОБРОБКИ ПО КОЛОСУ

Цьогоріч аномально високі температури у квітні сприяли занадто швидкому виходу в трубку озимих колосових культур. В той же час, пониження температури повітря із нічними заморозками в першій половині травня негативно вплинуло на стан рослин та формування колосу. Зараз на полях ми можемо спостерігати наслідки впливу холоду на прапорцевому листку у вигляді скручування, брижів, скорочення довжини. Колос реагує на холод відхиленнями колосових лусочок, викривленням стержня, абортацією квіток, колосочків, і аж до завмирання колоса всередині трубки.

Стан озимої пшениці, Кіровоградська обл., 18.05.2024р.

Проте, не все так однозначно. Потрібно проводити ретельний огляд рослин, оскільки схожі наслідки можуть бути спричинені пошкодженнями клопів та трипсів, які гарно переносять понижені температури.

Шкідники на полях озимої пшениці, Кіровоградська обл., 18.05.2024р.

Захист озимої пшениці від шкідників

Саме зараз відбувається активне заселення полів шкідниками, їх харчування та відкладка яєць. Тому за виявлення високої чисельності шкідників потрібно робити інсектицидні обробки вже зараз і не забувати про планування захисту колосу.

Для контролю шкідників ми пропонуємо застосовувати разом з обробкою фунгіцидами прапорцевого листка або колосу у період цвітіння інсектицид ІНАЗУМА.

Поєднання системної та контактної дії діючих речовин ацетаміприд та лямбда-цигалотрин дають швидкий стоп-ефект та подовжену захисну дію. Норма 0,24 кг/га забезпечить надійний контроль сисних шкідників, які можуть впливати як на величину урожаю, так і на якісні показники пшениці.

Це той агрозахід, який можна провести прямо сьогодні. Наступна обов’язкова обробка інсектицидами має бути вже після цвітіння по наливу зерна.

Фітосанітарний контроль посівів

Не менш важливим є також фітосанітарний стан озимої пшениці, особливо на півдні України, де спостерігається фузаріозний опік листя. Збудник цього захворювання в основному і був винуватцем спалаху фузаріозу колоса у минулих роках. Значні амплітуди коливання температури, зниження імунітету рослин, прохолодна погода, роси та невеликі дощі можуть сприяти розвитку хвороб.

На таких посівах у фазу початку цвітння колоса ми рекомендуємо обов’язкову обробку фунгіцидом ІКАРУС ТУРБО з нормою застосування 0,6 л/га.

Діюча речовина препарату тебуконазол з концентрацією 430 г/л в цій нормі забезпечить надійний захист від фузаріозу та септоріозу колоса, а, потрапивши і на верхні листки пшениці, препарат продовжить захист та лікування піренофорозу, септоріозу листя, фузаріозного опіку листя, іржі, призупинить розвиток борошнистої роси у верхньому та середньому ярусах травостою.

Рекомендуємо при роботі по колосу обов’язково добавляти у робочий розчин органосиліконовий прилипач СКАБА, до складу якої входять поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан, 21% + комплекс неіонних ПАР 79%, з нормою витрати 0,025-0,05% розчин.

Слід пам’ятати, що норма виливу робочого розчину при роботі по колосу не рекомендується нижче 200 л/га, оскільки потрібно забезпечить гарне змочування колосових лусочок.

СКАБА допоможе розповсюдити робочий розчин у недоступні частини колоса і проникнути фунгіциду ІКАРУС® ТУРБО 430 та інсектициду ІНАЗУМА у тканини рослини, що значно підвищить ефективність обробок.

Подбайте про ефективний захист своїх посівів!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.