КОНТРОЛЬ ХВОРОБ СОЇ ТА ЗАХИСТ ВІД ПОСУХИ

Ще донедавна фунгіцидному захисту сої не приділяли особливої уваги, оскільки вважалося, що вона мало уражується хворобами, або ж прояви хвороб не призводять до суттєвого зниження врожайності. Насправді ж, як показує практика, недобір врожаю цієї культури внаслідок ураження хворобами може сягати 30%, що рівноцінно втратам від бур’янів.

У багатьох випадках шкодочинність хвороб сої не обмежується лише втратами асиміляційної поверхні листя, а й призводить до подальшого зараження бобів і, відповідно, насіння. Це у свою чергу призводить як до прямих втрат урожаю, так і до значного погіршення кондиційності насіння та його товарних якостей.

Важливим фактором, який збільшує потенційні ризики розвитку хвороб та втрат урожайності у посівах сої є її спільні хвороби (склеротиніоз, альтернаріоз, сіра гниль) з іншими, важливими у сівозміні культурами, а саме соняшником та ріпаком.

На сьогоднішній день соя в більшості регіонів України перебуває у фазі цвітіння-початку формування бобів. На сьогоднішній день по всій Україні спостерігається погода сприятлива для ураження сої аскохітозом, пероноспорозом, септоріозом та церкоспорозом.

Компанія «Самміт-Агро Юкрейн» у своєму портфоліо має лінійку фунгіцидів для контролю різноманітних хвороб сої протягом всього періоду вегетації. Кожний з препаратів має ряд особливостей та переваг.

Універсальним рішенням контролю плямистостей листя та склеротиніозу є препарат ЯМАТО (тіофанат-метил, 233 г/л + тетраконазол, 70 г/л). Враховуючи особливості температурних режимів в окремих регіонах, а саме високі температури, цей фунгіцид зацікавить аграріїв тих регіонів, де влітку спостерігається нестача опадів, а температури навіть уночі досить високі.

ЯМАТО – відмінне рішення в таких умовах, оскільки може бути альтернативою стробілурин-вмісним фунгіцидам, які не рекомендують застосовувати в умовах високих температур та нестачі опадів.

Високий рівень контролю антракнозу, септоріозу, церкоспорозу та іржі діючими речовинами, які входять до складу ЯМАТО, підтверджуються публікаціями незалежних дорадчих служб США.

Вплив діючих речовин фунгіцидів на збудників хвороб сої

Дані: North Central Regional Commitee on Soybean Deseases, USA.

Для господарств, де умови (погода та спорідненні за збудниками хвороб культурами) сприяють розвитку склеротиніозу, ми також рекомендуємо застосувати фунгіцид ЯМАТО.

Фунгіцид ГЛОРІ (азоксистробін, 50 г/кг + манкоцеб, 700 г/кг), окрім забезпечення надійного контролю основних хвороб сої, зможе проконтролювати таку специфічну хворобу, як пероноспороз, який проявляється щорічно в більшості регіонів України, де вирщують сою.

Для більшості аграріїв не є секретом, що більшість діючих речовин, зокрема класів триазолів та карбоксамідів на цю хворобу не діють. 

Манкоцеб - діюча речовина, яка має високу ефективність проти пероноспорозу і зможе забезпечити надійний захист.

Так, наприклад, в умовах Бориспільського району застосування ГЛОРІ з нормою витрати 1,5 кг/га у посівах сої в 2017 році, що дало можливість знизити розвиток пероноспорозу в 3 рази, при цьому збережений урожай складав +2,6 ц/га (Графік 1).

Фаза внесення: повне цвітіння ВВСН 65.

Графік 1. Результати застосування Глорі в посівах сої

Місце проведення досліду: Україна, Київська обл., Бориспільський р-н, 2017р.

Важливим етакож є те, що застососуючи ГЛОРІ, ми додатково маємо можливість забезпечити посіви важливиим для цієї культури мікроелементами: магнієм та цинком.

Окрім фунгіцидного захисту сої завжди актуальним є захист посівів цієї культури від стресів, викликаних спекотною погодою, яка хвилями періодично заходить на території України. 

Втрати врожаю сої від посухи суттєві й можуть становити 45-70%. 

Компанія «Самміт-Агро Юкрейн» активно розвиває нову технологію протидії гідротермальним стресам в рослин, яка чудово поєднується із застосуванням фунгіцидів. Саме зараз, є чудова можливість застосувати новий біопрепарат НУРСПРЕЙ перед настанням серпневої посухи.

НУРСПРЕЙ - натуральний препарат на основі запатентованої сигнальної молекули з унікальним механізмом дії, який активує у оброблених рослин внутрішні механізми стійкості до спеки та нестачі вологи.

Рослини, оброблені НУРСПРЕЙ, завчасно активують внутрішні механізми протидії стресу та значно легше переносять її наслідки та швидше відновлюються. НУРСПРЕЙ є зручним у застосуванні завдяки відмінній сумісності з баковими компонентами, зокрема, мікродобривами, фунгіцидами та іншими біопродуктами. Важливою особливістю НУРСПРЕЙ є те, що він позитивно впливає на рослини і вигода від його застосування відмічається в умовах виробництва навіть за нормальних погодних умов.

Так, згідно досліджень компанії Fyteko застосування НУРСПРЕЙ за відсутності посухи підвищувало урожайність сої на 1,9 ц/га, за умов середньої посухи збільшення врожаю складало + 3,2 ц/га а за умов сильної посухи прибавка врожаю становила + 3,6 ц/га (Графік 2).

Графік 2. Вплив Нурспрей на врожайність сої за різних погодних умов

Джерело: дослідження компанії Fyteko. Країна проведення досліду: Аргентина

Рекомендовані бакові суміші:

НУРСПРЕЙ (1,0 л/га) + ЯМАТО (1,25-1,5 л/га)

НУРСПРЕЙ (1,0 л/га) + ГЛОРІ (1,5-2,0 кг/га)

Бажаємо високих врожаїв!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.