КОНТРОЛЬ ПАВУТИННОГО КЛІЩА У ПОСІВАХ СОЇ
Тривала аномальна спека по всій території України посприяла масовому розмноженню павутинного кліща. Цього року масове заселення посівів сої павутинним кліщем спостерігається навіть у тих регіонах, де зазвичай на цього шкідника взагалі не звертали уваги в зв’язку з низькою шкодочинністю.
За експертними прогнозами пік розвитку кліща у цьому році припаде на середину липня, коли соя буде у фазі розвитку бобів. Але проконтролювати кліща в цю фазу розвитку досить складно у зв’язку з тим, що соя до цього часу формує значну біомасу, кліщ знаходиться переважно на нижній стороні листка, а більшість акарицидів є контактними. Добре покриття нижньої частини листа сої в цей період майже неможливе.
Слід зауважити, що самка павутинного кліща відкладає до 150 яєць, з яких за 3-5 діб виходять личинки кліща. За жаркої та посушливої погоди вже за 7-8 днів личинки проходять усі стадії розвитку і перетворюються на дорослих особин. Тому за сезон цей надзвичайно небезпечний шкідник може розвинути до 20 поколінь. Кількість кліщів на полі при цьому зростає у геометричній прогресії, а втрати урожаю в період дозрівання бобів від пошкодження кліщем можуть сягати 70-80%.
Отже, в умовах що склалися, єдиним можливим способом знищення павутинного кліща в посівах сої є контроль перших генерацій шкідника, що дасть можливість стримати його подальше розмноження та поширення.
Для контролю кліща в посівах сої ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати бакову суміш:
Бакову суміш слід застосувати за перших ознак присутності кліщів на посівах сої.
НІССОРАН, ЗП - сучасний акарицид, який діє на яйця, личинки та німфи кліща. Крім того, препарат має трансламінарні властивості, що дає можливість проконтролювати личинки та німфи, які живляться на нижній стороні листка сої. Імаго кліща продовжує живитися на рослині, а самки відкладати яйця, але личинки з цих яєць вже не відроджуються. Імаго гине природньою смертю протягом 7-10 діб. Препарат не знижує свою ефективність за високих температур.
Для контролю дорослих форм кліщів (імаго) рекомендуємо додавати інсекто-акарицид БАЛАЗО, КЕ, що крім того має додатковий вплив на вогнівок та клопів.
З метою кращого покриття культури рекомендуємо обов’язково використовувати не менше 400 літрів робочого розчину з додаванням ад’юванта-розповсюджувача СКАБА, КЕ.
За консультаціями звертайтесь до представника компанії
ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні, або до головного офісу:
+38 (044) 494-37-04