КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ КОЛОСУ У ПОСІВАХ ЗЕРНОВИХ

Захист колосу від шкідників є одним з найвідповідальніших заходів в системі вирощування зернових культур, оскільки від моменту виходу колосу до фази молочно-воскової стиглості, рослини атакує велика кількість шкідників, провокуючи як пряме зниження врожайності культури, так і погіршення якості зерна.

Сисні шкідники, такі як трипси, цикадки, клопи (в т.ч клоп шкідлива черепашка), часто активно починають завдавати шкоди колосу ще з періоду «прапорцевий лист - вихід колоса».

Фото 1. Клоп шкідлива черепашка

Клоп шкідлива черепашка (фото 1) при живленні зерном виділяє фермент, внаслідок чого знижує кількість та якість клейковини. В результаті погіршуються хлібопекарські властивості борошна з такого зерна - тісто стає рідким, липким, втрачає пружність.

Найкращими препаратами для контролю шкідників із сисним та колючо-сисним ротовим апаратом є інсектициди з чітко вираженою системною дією.

Фото 2. Попелиці пошкоджують колос пшениці

Для прикладу, попелиці висмоктують поживні речовини, що призводить до пожовтіння листків, а інколи навіть до їх засихання. При живленні попелиць у колосовій трубці колос часто не виходить взагалі. В такому випадку втрати врожаю можуть становити 30-50%. 

Живлення попелиць на колосі (фото 2) спричиняє щуплість зерна, знижується якість та врожайність культури на 5-10%

Крім того сисні шкідники часто є переносниками вірусних захворювань злаків.

Фото 3. Хлібний жук або жук-кузька

Серед небезпечних шкідників слід ще відзначити хлібних жуків: жук-кузька (фото 3), жук красун, жук-хрестоносець.

Імаго хлібних жуків виїдають зерно з колосків. Так один жук в середньому з’їдає 7-8 грам зерна, а, крім того, ще й вибиває зерно із колоса на землю, та в цілому знищує до 10 колосків за життєвий цикл.

За відсутності контролю за заселення понад 10 жуків на м² втрати врожаю можуть сягати до 50%. Для контролю хлібних жуків доцільно застосовувати інсектициди з чітко вираженою контактною дією

Для контролю комплексу шкідників в цей період експерти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосувати інсектицид ІНАЗУМА.

ІНАЗУМА – це двокомпонентний контактно-системний інсектицид. Препарат має потужну та швидку контактну дію, забезпечує тривалий захисний ефект проти сисних шкідників. Інсектицид ІНАЗУМА має відмінну ефективність проти всього комплексу шкідників в даний період.

Рекомендована норма застосування препарату становить 0,2 кг/га для контролю сисних шкідників та 0,24 кг/га для контролю комплексу шкідників.

Для покращення покриття поверхні рослин робочим розчином, а також підвищення стійкості до змивання й підсилення дії інсектициду рекомендуємо до бакової суміші обов’язково додавати ад’юванти. Відмінними баковими партнерами для таких цілей можуть стати ад'юванти СКАБА (50 мл/га) та ВАЙС ПРО (0,1-0,15 л/га).

Подбайте про захист своїх посівів від шкідників!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.