ЗАХИСТ ОЗИМОГО РІПАКУ ВІД ШКІДНИКІВ У ПЕРІОД ДО ЦВІТІННЯ
Кінець березня - початок квітня видалися прохолодними із пониженням температури повітря до мінусових значень, подекуди із опадами у вигляді дощу та мокрого снігу. Все це стримувало на певний час активний розвиток шкідників у посівах озимого ріпаку, проте не зупинило їх остаточно, а лише відтягнуло на певний час масову появу шкодочинних комах на полях. Навіть більше, із активним ростом температури повітря, вже у квітні відбудеться масовий вихід шкідників із місць зимівлі і пошкодження ними посівів ріпаку. В першу чергу це стосується шкідників із родини довгоносиків: великий ріпаковий та стебловий капустяний прихованохоботники. Ці шкідники вже з’явилися і лише похолодання призупинило їх активне заселення полів. Захист ріпаку від шкідників є надзвичайно важливим агрозаходом, адже неналежний контроль може призвести до значних втрат врожаю.
Рекомендуємо робити огляд полів та щоденний моніторинг шкідників, використовувати жовті ловчі чаші. Для великого ріпакового прихованохоботника поріг шкодочинності складає 10 жуків в чашці протягом 3 днів, або 2-4 жуки на 25 рослин, для стеблового капустяного прихованохоботника - 20 жуків в чашці протягом 3 днів, або 6 жуків на 25 рослин. Не слід, звичайно, забувати і про квіткоїда.
ТИПИ МОНІТОРИНГУ ШКІДНИКІВ НА ПОЛЯХ ОЗИМОГО РІПАКУ:
Для контролю прихованохоботників та інших шкідників ріпаку у цей період найкраще застосувати потужний інсектицид ІНАЗУМА, ВГ з нормою застосування 0,24 кг/га. ІНАЗУМА, ВГ має як контактну, так і системну дію на шкідників, блискавично знищуючи їх та забезпечуючи подовжений захист.
Ефективність препарату мало залежить від коливань температури та фази розвитку шкідника.
ІНАЗУМА, ВГ забезпечить блискавичний захист ріпаку від шкідників!
РЕКОМЕНДОВАНІ БАКОВІ СУМІШІ:
- для покращення покриття рослин робочим розчином, забезпечення потрапляння у важкодоступні місця;
- СКАБА, КЕ сприяє прискоренню стартової контактної дії препарату;
- при використанні зменшеної кількості робочого розчину на 1 га (менше 200 л/га), або настання складних погодних умов.
- для відновлення озимого ріпаку після пошкодження заморозками, або після пестицидного стресу;
- підвищення стійкості рослин до несприятливих умов навколишнього середовища;
- стимуляція кращого розвитку ріпаку, кращого цвітіння та запилення;
- у складі такої бакової суміші АМАЛГЕРОЛ, ЕВ виконуватиме роль ад'юванта.
За додатковими консультаціями звертайтесь до представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!