ОСІННІЙ ЗАХИСТ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ВІД ХВОРОБ

Ще у вересні в Україні стартувала кампанія з посіву озимих зернових культур. Наразі очікується, що буде засіяно 65% від торішньої площі — 4,7 млн га, що зумовлене тимчасовою окупацією, бойовими діями та мінуванням земель. Аграрії проводять сівбу озимих зернових культур, яких станом на 7 жовтня посіяно понад 1,2 млн га, або 26% до прогнозу. Згідно спостережень регіональних експертів компанії «Самміт-Агро Юкрейн» озима пшениця ранніх строків сівби знаходиться у фазі 3-5 листків, а у південних регіонах окремі посіви почали етап кущення.

При вирощуванні озимої пшениці ще восени складаються умови, що сприяють розвитку багатьох хвороб. Перша небезпека виникає вже на ранніх стадіях розвитку рослин в осінній період, що зумовлено високою екологічною пластичністю патогенів, які здатні уражувати рослини навіть за прохолодних умов осені. Уражені рослини мають низьку зимостійкість й опірність стресовим факторам, що у подальшому призводить до погіршення їх перезимівлі в цілому.

Так, за даними Держпродспоживслужби станом на 6 жовтня, скрізь у посівах озимих зернових культур, здебільшого ранніх строків сівби, волога погода сприяла розвитку борошнистої роси, септоріозу, які охопили 0,5-6% рослин на 5-10% площ. Враховуючи, що значна частина посівів ймовірно не встигне добре розвинутися до завершення вегетаційного періоду, основні зусилля аграріїв будуть направлені на якомога кращий захист рослин, які сіялися рано, оскільки потенційно вони дадуть кращий урожай.

Для зниження ризиків розвитку та поширення хвороб озимої пшениці восени експерти "Самміт-Агро Юкрейн" рекомендують провести обробку молодих рослин надійним фунгіцидом ТОПСІН-М, який зберігає свою активність при понижених температурах (до +5°С) та є високоефективним засобом у стримуванні розвитку борошнистої роси й септоріозу.

Ці хвороби в сукупності чи окремо на ранніх посівах стрімко розвиваються ще з осені, внаслідок чого закладається фундамент інфекційного фону, який прогресуватиме весною й ускладнюватиме їх контроль весною. Обробка посівів фунгіцидом ТОПСІН-М з нормою застосування 1,2-1,4 л/га восени забезпечить ефективний контроль згаданих хвороб і підвищить стійкість до несприятливих умов перезимівлі.

 На полях по стерньових попередниках при вирощуванні сортів пшениці, які сприйнятливі до ураження в першу чергу борошнистою росою та септоріозом, або ж у випадку вже виявлення поширення цих хвороб, доречним і дієвим заходом буде застосування трикомпонентного фунгіциду ЮТАКА з нормою застосування 1,0-1,2 л/га.

ЮТАКА – це фунгіцид, що має як профілактичний, так і лікувальний й викорінюючий ефект на збудників хвороб. Нова молекула цифлуфенамід, яка у країнах Європи є стандартом для контролю борошнистої роси, забезпечить високоефективний контроль цієї хвороби на всіх стадіях її розвитку.

Окрім захисту від хвороб на початкових етапах росту і розвитку озимої пшениці вкрай важливим є забезпечення культури мікроелементами, зокрема міддю. Пшениця дуже чутлива до нестачі міді, особливо при підвищених нормах внесення азотних добрив до 90-120 кг/га і більше.

Мідь відіграє значну роль в деяких фізіологічних процесах: фотосинтезі, диханні, перерозподілі вуглеводів, відновленні і фіксації азоту. Цей елемент позитивно впливає на синтез білків у рослинах, які забезпечують здатність рослинних тканин утримувати воду, внаслідок цього мідь додає рослинам засухо- та морозостійкості і захисту від бактеріальних захворювань. Мідь бере участь у процесі фіксації азоту рослинами, підвищує стійкість до вилягання. Найбільша кількість міді засвоюється пшеницею від фази кущення до колосіння. Дефіцит міді для рослин більшою мірою проявляється на піщаних і торф’яних ґрунтах.

Фахівці «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують восени у фазу кущення провести обробку посівів препаратом МЕДЯН ЕКСТРА з нормою витрати 0,3-0,5 л/га, що дасть можливість забезпечити рослини міддю й підготувати їх до успішної перезимівлі.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.