КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ РІПАКУ: КІНЕЦЬ ЦВІТІННЯ - ПОЧАТОК ФОРМУВАННЯ СТРУЧКІВ
Озимий ріпак завершує цвітіння. Стручки нижнього та середнього ярусів вже сформовані, відбувається формування та налив зерна.
Проте, розслаблятися аграріям ще зарано. Нажаль, саме в цей період відбувається масове пошкодження посівів насіннєвим прихованохоботником та ріпаковою галицею.
Насіннєвий прихованохоботник проколює молоді стручки і відкладає в них яйця, з яких вилуплюються личинки, що пошкоджують насіння всередині стручка. В той же час, ріпакова галиця, «працюючи» в парі із прихованохоботником, теж відкладає свої яйця в місця, пошкоджені приховаохоботником. Таким чином ці шкідники завдають подвійної шкоди рослинам.
Контролювати шкідників на цьому етапі можна лише одним способом – застосуванням інсектицидів.
Для контролю насіннєвого прихованохоботника та ріпакової галиці експерти «Самміт- Агро Юкрейн» рекомендують використати перевірені інсектициди ІНАЗУМА або МОСПІЛАН із обов’язковим додаванням ад’юванту СКАБА (0,025-0,05%), для кращого покриття поверхні листків та стручків.
Звертаємо Вашу увагу, що на полі в цей час ще присутні поодинокі квітучі рослини на яких активно працюють бджоли, тож обробку інсектицидами слід проводити в період відсутності їх активності.
МОСПІЛАН є досить гнучким у часі застосування, оскільки він є повністю безпечний для бджіл та корисної ентомофауни, а також дозволений до використання у період цвітіння культур.
Інсектицид ІНАЗУМА слід застосовувати виключно у вечірній-нічний час, коли льот бджіл відсутній.
Препарат містить в своєму складі д.р. ацетаміприд та лямбда-цигалотрин, має посилену контактну дію на шкідників, але в той же час вимагає від агронома ретельнішого дотримання регламентів застосування по відношенню до бджіл.
Подбайте про ефективний захист ріпаку!
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.