ПЛАН ЗАХИСТУ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ВІД ХВОРОБ В ПЕРІОД ЦВІТІННЯ

Сезон 2024 року для озимої пшениці в Україні характеризується складними погодними умовами. 

Протягом весни спостерігалися вищі за середні температури, а також значний недобір опадів. У березні середня температура була на 2,2°С вищою за норму, а кількість опадів становила лише 69% від середньої багаторічної норми. В квітні і травні ситуація погіршилася через нестачу опадів та періодичні заморозки, що негативно вплинуло на вологозабезпеченість ґрунту і загальний стан рослин.

Тим не менш, да даний момент в більшості регіонів озима пшениця перебуває у стадії цвітіння, а на півдні навіть цвітіння вже завершує. У цей відповідальний період слід проводити регулярні моніторінги стану рослин на предмет ураження хворобами, аби вони не зіпсували Ваші плани на врожай.

Звичайно, наші експерти рекомендують діяти на випередження.

Вінницька обл., Калинівський р-н., червень 2024р.

Як відомо, найбільш небезпечними хворобами в період цвітіння-налив зерна є: фузаріоз колосу, септоріоз колосу, бура та жовта іржа, септоріоз листя. Ураження відбувається під час викидання пиляків  в умовах дощової погоди або росяних ранків, оскільки в цей період колосові луски відкриті і рослина повністю беззахисна перед зараженням патогенами (цей період становить всього 3–4 дні). Тож фунгіцидні обробки потрібно спланувати і зробити вчасно.

Для контролю фузаріозу обробку необхідно провести на початку цвітіння (орієнтовно в момент 10% цвітіння). Але на практиці ідеального результату, застосовуючи лише триазольні фунгіциди, досягнути вдається не завжди. Це пов’язано з тим, що хоч період цвітіння і короткий, але він, в залежності від погодних умов, може затягнутися і складати 6-10 днів. А цвітіння одного колосу продовжується 3-5 днів. Також, цілком зрозуміло, що на полі ніколи не буває такої картини, щоб всі рослини знаходилися одночасно в одній фазі. Таким чином, дуже часто складається ситуація, коли на момент застосування фунгіцидів частина рослин вже інфікована, спори гриба проникнули і розвиваються, а в зерні утворюються небезпечні мікотоксини. В такому разі триазольні фунгіциди вже не покажуть максимального результату.

Для оптимізації ситуації рекомендуємо проводити не просто обробку тебуконазолом, а  застосовувати перевірену часом і світовим досвідом суміш:

ТОПСІН-М (0,8 л/га) + ІКАРУС ТУРБО (0,3-0,6 л/га).

ПРАКТИЧНІ ПОКРОКОВІ ПОРАДИ АГРОНОМУ:

КЛЮЧОВІ ТЕХНОЛОГІЧНІ МОМЕНТИ ДЛЯ УСПІШНОГО ЗАХИСТУ КОЛОСУ:

  1. Вибрати оптимальну фазу внесення фунгіцидів: викидання перших пиляків або 10% цвітіння.
  2. Підібрати двофакельні, бажано інжекторні форсунки з дрібно-крапельним розпилом для кращого покриття колосу.
  3. Обрати правильну швидкість руху оприскувача по полю. В даному випадку швидкість можна дещо збільшити для нанесення робочої суміші у верхньому ярусі пшениці.
  4. Для кращого покриття «вертикального колосу» підібрати відповідний прилипач. Найбільш оптимальним вибором є СКАБА 0,05-0,1 л/га.
  5. Підібрати фунгіцид або їх композицію, залежно від ситуації в полі.


За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!