ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПО ЗАХИСТУ САДУ ВІД СКЛАДНИХ ВИДІВ ПОПЕЛИЦЬ
Дорогі садівники!
Хочемо поділитися з вами практичним досвідом нашого колеги по врятуванню й відновленню саду після нашестя попелиць.
Так склалося, що мені як і багатьом іншим жителям нашої країни, довелося із початком війни покинути свою домівку. Тож мій невеликий садок в передмісті Києва лишився на довгий час без нагляду. Після повернення мій сад був схожий на ілюстрацію до книги «Як не можна працювати в саду», адже до середини травня не було проведено жодної обробки. Не проведена обрізка, сад заріс травою, потужний розвиток борошнистої роси і попелиці.
Такої кількості попелиці мені ще не доводилося бачити.
Найцікавіше, що у мене в саду поселилися не лише звичні види такі, як зелена яблунева попелиця (Aphis pomi), а й менш поширені - червоногалова сіра яблунева попелиця (Dysaphis devecta) та досить рідкісний вид – грушева сіра попелиця (Dysaphis pyri).
Потрібно було терміново рятувати сад! На щастя, в мене був невеликий запас інсектициду ТЕППЕКІ. Я приготував робочий розчин, додавши фунгіцид ЮТАКА, і пішов «лікувати сад».
Кожного дня ходив дивитися на результат. Чесно кажучи, не сподівався, що все забере за один раз. Але я хвилювався даремно - ТЕППЕКІ чудово спрацював!
Вже на другий день слабші попелиці загинули, інші сиділи і не рухалися. На сьомий день, коли я повністю оглянув сад, все було добре - орієнтовно ефективність складала 95%. Насправді це був чудовий результат, адже обробка ранцевим обприскувачем не дозволяє якісно обробити всю крону і найгірше те, що в сильно закручені листки в середині крони препарату було потрапити досить складно.