ЯКІСНИЙ ПРОТРУЙНИК - ФУНДАМЕНТ ЯКІСНОГО ВРОЖАЮ!

Сезон вирощування зернових у 2021 році у більшості регіонів України характеризувався підвищеною вологістю та рясними опадами, що дало поштовх розвитку грибних патогенів на посівах, а їх полягання ще більше погіршило фітосанітарний стан. Занепокоєння викликає розвиток фузаріозу колоса, мікотоксини якого є одними з найнебезпечніших для споживання в їжу разом із продуктами зі злаків для людини, тварин та свійських птахів. Також мали місце зараження колоса септоріозом, альтернаріозом, пліснявими грибами. Всі ці хвороби також здатні продукувати не менш отруйні хімічні речовини в процесі життєдіяльності і після збору урожаю, тому потрібно слідкувати за фітосанітарним станом зерна у складських приміщеннях під час зберігання.

За даними українських фітопатологічних лабораторій насіння зернових злаків найчастіше уражене такими збудниками хвороб, як фузаріоз, альтернаріоз, гельмінтоспоріоз, пліснявіння насіння (пеніцил, аспергіл, оливкова пліснява), а також септоріоз, тифульоз та бактеріоз. Незараженого патогенами насіння практично немає. Кожна з вище перерахованих хвороб викликається одним або декількома збудниками, які дуже добре пристосовуються до умов навколишнього середовища, здатні роками зберігатися на пожнивних рештках та у ґрунті. Тож не варто розраховувати на те, що ваш насіннєвий матеріал не буде уражений, та не нехтувати обробкою насіння фунгіцидними протруйниками.

Особливу увагу, хотілося б звернути на сажкові захворювання. За останні десятиліття, боротьба з сажковими хворобами шляхом протруєння посівного матеріалу практично викорінила з нашого життя тверду, летючу, карликову, стеблову, ріжки жита та ін. види сажок як явище. 

Постає питання: то, може, не потрібно і протруювати проти них насіння? Відповідь: все ж таки потрібно, оскільки, збудники цих хвороб є на диких злаках та часто зустрічаються і в окремих агроценозах на зернових колосових, частіше на Півдні країни, а застосування фунгіцидів по вегетації не дасть більше 10% результату проти сажки, яку ви вже побачите у себе на посівах. Протруєння насіння є традиційним агрозаходом і однією із найважливіших умов стримання цих небезпечних хвороб.

Вартість цього агротехнічного заходу буде співставна 1-2 ц зерна, тоді як збитки від «економії» на ньому можуть сягати 30-50% потенційного урожаю, а подекуди і більше.

Компанія «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує високоефективний двокомпонентний протруйник ФУНАБЕН Т.

Препарат містить дві діючі речовини, котрі характеризуються системною та контактною дією. Це є безперечною перевагою ФУНАБЕН Т, оскільки він здатен як лікувати ті хвороби, що вже присутні в різних частинках насінини, а також захищати поверхню насіння від проникнення патогенів, що є у ґрунті та на самій насінині.

Карбендазим  -  системна діюча речовина з широким спектром дії на патогени, контролює не лише поверхневі, а і внутрішньонасіннєві інфекції. Високоефективний проти сажкових грибів, церкоспорельозної та фузаріозної кореневих гнилей, ризоктоніозу, пліснявіння насіння. Карбендазим не фітоцидний, не пригнічує розвиток зародка та не знижує показники схожості насіння. Має захисні та системні властивості, характеризується гарним утриманням на насінні. Здатний проявляти фунгіцидні властивості за умов понижених температур ґрунту, проникає у рослину з ґрунтового розчину через коріння, рухаючись вгору з проростком. Також карбендазим частково має протинематодні властивості.

Тирам – контактна діюча речовина із захисною дією, не проникає в насіння чи корені, проте припиняє проростання спор або початковий ріст міцелію патогенів, які контактують з поверхнею насінини. Активно пригнічує розвиток кореневих гнилей (гельмінтоспоріозна і фузаріозна), різноманітних видів пліснявіння насіння, аскохітозу і антракнозу, твердої сажки. Має побічний  вплив на патогенні бактерії. Довго зберігається у кислих та нейтральних ґрунтах, таким чином забезпечує захист у прикореневій зоні на 1-1,5 місяці. Не знижує активність бактеріальних препаратів і добрив, які вносять після протруєння препаратом. Не фітоцидний, не пригнічує проростання зародка.

Треба зазначити, що жодна системна діюча речовина не проникає у насінину до набухання і початку біохімічних процесів у ній. При протруєнні всі ці речовини просто "приліплюються" до поверхні.

Протруйник ФУНАБЕН Т завдяки якісній формуляції забезпечує рівномірність покриття, гарне прилипання та утримання після висихання на поверхні насіння, відсутність пилу. Покриття протруйника на посівному матеріалі добре помітне завдяки високому вмісту фарби, що полегшує контроль за якістю самого процесу протруєння.

ПЕРЕВАГИ ФУНАБЕН Т:

  • подвійний захист проти основних видів кореневих гнилей та пліснявіння насіння;
  • захисна та системна дія проти комплексу зовнішніх та внутрішніх насіннєвих інфекцій;
  • довготривалий захист від ґрунтової інфекції  (до 6 тижнів після проростання), дія при понижених температурах ґрунту;
  • не стримує ріст культури, не знижує енергію проростання, не пригнічує ґрунтову мікрофлору;
  • досконала формуляція, що забезпечує відмінне покриття насіння та не утворює пилу при висиханні;
  • високотехнологічний надійний продукт європейського виробництва - більше 10 років на ринку України та Європи.

ФУНАБЕН Т є надійним рішенням для протруєння насіння зернових, особливо у випадку посушливих умов або пізньої сівби!

Задля розкриття  повного потенціалу культури, особливо за несприятливих умов, «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує додавати у бакову суміш при протруєнні насіння препарат-антистресант АМАЛГЕРОЛ.


АМАЛГЕРОЛ – інноваційний біостимулянт, що за рахунок біологічно активних речовин з морських водоростей та комплексу рослинних екстрактів, які містяться в його складі, забезпечує швидкий старт культури, за будь-яких умов осені.

Оскільки АМАЛГЕРОЛ має в своєму складі природні речовини, що за властивостями близькі до ад’ювантів, його застосування з протруйником покращить покриття оброблюваного насіннєвого матеріалу та допоможе кращому утриманню протруйника на поверхні насінини.

Препарат сприяє посиленому розвитку кореневої системи, покращує засвоєння рослинами поживних речовин з ґрунту, підвищує природню стійкість культури до хвороб. В подальшому це візуально проявляється у формуванні більш потужних рослин з більш товcтими пагонами, ширшою листовою пластинкою та продуктивнішим кущенням (Фото 1, 2, 3).

Кіровоградська обл. Дата: 21.10.2020р. Результат: краще розвинута коренева система
Кіровоградська обл. Дата: 21.10.2020р. Результат: потужніша коренева система, швидше формування вторинної кореневої системи
Вінницька обл. Дата: 28.04.2021р. Результат: товщі стебла, більша вегетативна маса, ширша листкова пластина, краще розвинута коренева система

Товаровиробники зазначають, що прибавка від застосування лише АМАЛГЕРОЛ в якості компонента для протруєння зазвичай становить 0,2-0,5 ц/га товарного зерна, тобто додаткових 1200-3000 грн. з гектара. Крім того, препарат сприяє активації ґрунтової мікрофлори, тим самим підвищуючи імунітет рослин.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!