РАННЬОВЕСНЯНІ ОБРОБКИ В САДУ: ВАЖЛИВІСТЬ ТА КЛЮЧОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

З початком активного зростання температури повітря садівники готуються до проведення перших обробок у сезоні 2024 року.

Важливість перших обробок

Сад – це довгострокова інвестиція, і ключовим елементом його догляду є захист від негативного впливу шкідливих організмів. Ранньовесняні обробки в саду відіграють вирішальну роль у запобіганні розвитку парші та бактеріальних хвороб, а також контролі зимуючих стадій шкідників.

Базова система ранньовесняного захисту від хвороб

Базовою обробкою в плодових насадженнях є застосування мідьвмісних препаратів.

Рекомендуємо фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА – мідьвмісний продукт, що містить в своєму складі оксихлорид міді, 350 г/л.

Препарат доступний у рідкій препаративній формі, за рахунок чого забезпечується якісніше покриття оброблюваної поверхні. МЕДЯН ЕКСТРА гарантує високий рівень контролю найбільш шкодочинної хвороби в саду – парші, - а також проявляє профілактичну дію проти бактеріальних хвороб.

МЕДЯН ЕКСТРА працює ефективно та стабільно навіть при низьких температурах, що є актуальним для перших весняних внесень. Може бути застосований як самостійно в нормі 2,0 л/га, так і в баковій суміші з ад’ювантом ОЛЕМІКС.

Рекомендована бакова суміш:

Слід зважати на те, що для використання даної суміші важливою є норма витрати робочого розчину, котрий має повністю покривати рослину. Для ОЛЕМІКС цей фактор вкрай важливий, адже це матиме прямий вплив на ефективність роботи препарату. Для плодових дерев норма виливу робочого розчину має бути в межах 600-1000 л/га.

Нові рішення від «Самміт-Агро Юкрейн»

«Самміт-Агро Юкрейн» постійно працює над вдосконаленням пропонованих систем захисту і впровадженням інноваційних рішень, зокрема для саду. Одним з таких рішень є мідьвмісний фунгіцид АРТЕМІКС.

Унікальність АРТЕМІКС полягає в поєднанні двох форм міді, а також дрібному розмірі часточок, завдяки чому площа покриття листової поверхні буде більшою.

Крім того, в своєму складі АРТЕМІКС має ад’юванти, котрі допомагають фунгіциду закріплюватись на поверхні рослин та зберігати стійкість до змивання опадами. Завдяки двом формам міді ми отримуємо швидку стартову дію на збудника хвороби, а також пролонговану захисну дію.

Всі ці характеристики роблять АРТЕМІКС унікальним мідьвмісним продуктом на ринку України.

Щодо фаз внесень, спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосовувати АРТЕМІКС від фази набухання бруньок до фази рожевого бутона в плодових насадженнях. Норма внесення: 2,5 л/га.

В органічних та неплодоносних садах АРТЕМІКС може застосовуватись протягом всього періоду вегетації.

Окрім яблуні та винограду АРТЕМІКС зареєстрований до використання на волоському горіху.

На горіху АРТЕМІКС ефективно протидіє комплексу бактеріальних хвороб, в тому числі бурій плямистості (марсонії).

Норма застосування на горіху складає 4,0-6,0 л/га.

Першу обробку горіху рекомендуємо проводити до розпускання бруньок проти зимуючих стадій хвороб та бактеріозів. Наступну варто провести в період зеленого конусу, адже саме в цей період є великий ризик зараження горіха бурою плямистістю. Особливістю боротьби проти бурої плямистості є обробки під кінець вегетаційного сезону (кінець серпні – початок вересня), для запобігання формування зимуючих стадій патогенів.

АРТЕМІКС та МЕДЯН ЕКСТРА затверджені «Органік Стандарт» для використання в органічному землеробстві.

Протидія шкідникам в саду

Останнім часом зими в Україні та Європі стали менш суворими без значних понижень температури.

Цей фактор дає підстави вважати, що популяції кліщів та щитівок, котрі зимують у вигляді яєць, не зазнали суттєвого зменшення чисельності. Додатково, у багатьох садах зафіксовано присутність яйцекладок попелиць, які при підвищенні температури почнуть активний процес відродження.

Спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосування препарату на основі мінеральної олії та суміші спеціальних компонентів ОЛЕМІКС.

При ранньовесняному застосуванні ОЛЕМІКС в садах у водному розчині утворює стійку емульсію яка попадаючи на поверхню дерева створює плівку, що перешкоджає доступу повітря, внаслідок чого відбувається загибель зимуючих стадій шкідників.

ОЛЕМІКС є високотехнологічним препаратом, який має в своєму складі очищену парафінову олію та комплекс поверхнево активних речовин. Саме завдяки такому складу ОЛЕМІКС створює стабільну емульсію у холодній воді. Застосовувати препарат потрібно у нормі 2% розчину. Можна застосовувати препарат навіть у літній період з нормою до 5 л/га.

Провівши превентивні обробки ранньою весною проти хвороб та шкідників, ви забезпечите собі «фундамент» для максимальної ефективності і дієвості наступних обробок.

Бажаємо успішного сезону та щедрих врожаїв!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.