РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ОЗИМИХ КУЛЬТУР ВІД ШКІДНИКІВ В ОСІННІЙ ПЕРІОД (вересень 2018)
При ранніх строках сівби озимих зернових культур та помірно теплій вологій погоді існує небезпека масового заселення та пошкодження сходів злаковими мухами (гессенська, чорна пшенична, озима, опоміза пшенична). Через пошкодження озимих злаковими мухами осіннього покоління до настання кущіння, значна частина рослин відмирає. Особливо це явище спостерігається в умовах посухи. У рослин, які вижили, істотно знижується зимостійкість, тому багато з них гине протягом зимівлі.
За теплої погоди та затяжної осені озимі зернові культури заселятимуться небезпечними шкідниками: злаковими попелицями, цикадками, здатними висмоктувати соки з рослин, пригнічуючи їх ріст і розвиток. Крім того, попелиці є переносники вірусних хвороб - мозаїк та карликовості, а цикадки – мозаїки.
Підгризаючі совки (озима) за сприятливих агрокліматичних умов можуть завдавати значної шкоди пізнім, недружнім сходам озимих культур, які не мають сформованого вузла кущення.
Пошкодження найчастіше починається з країв поля і поширюється на ньому плямами, які надалі утворюють суцільні «плішини», подекуди великих розмірів. Загроза з боку цієї групи шкідників зростатиме за відсутності передпосівної культивації на площах ранніх строків сівби озимих.
Беззаперечну ефективність у боротьбі зі шкідниками сходів озимих культур показує сучасний двокомпонентний інсектицид ІНАЗУМА, ВГ (ацетаміприд 100 г/кг + лямбда-цигалотрин, 30 г/кг) з нормою витрати 0,2-0,24 кг/га.
У системі захисту озимої пшениці ІНАЗУМА, ВГ — це потужний інструмент для боротьби проти комплексу шкідників, особливо тих, що знаходяться у важкодоступних місцях та завдають найбільших втрат врожаю та його якості.
Переваги препарату Іназума, вг:
- двохкомпонентний інсектицид, що має системну та контактну дію;
- висока біологічна ефективність проти комплексу шкідників;
- ефективний проти шкідників стійких до фосфорорганічних інсектицидів;
- блискавична дія на шкідників та подовжений період захисту;
- проявляє токсичну дію на яйця, личинки та імаго шкідника;
- ефективність препарату мало залежить від температурного режиму застосування, фази розвитку шкідника та фази розвитку культури.
Ацетаміприд діє головним чином системно: потрапляючи в рослину, захищає її на довгий час і контролює шкідників навіть у важкодоступних місцях. Залежно від виду комах проявляє токсичну дію на яйця, личинки та дорослу форму. Лямбда-цигалотрин має контактно-шлункову дію на шкідників і застосовується для створення "стоп – ефекту", що особливо важливо за високої чисельності дорослих форм жуків.
Для досягнення найкращого результату препарат Іназума, вг треба застосовувати коли в рослині зберігається активний сокорух, а популяція шкідників ще сильно не розрослась, більшість їх знаходиться у фазі личинок та їхній вплив на рослину мінімальний. Захисні заходи доцільно проводити у початкові фази розвитку культури: 2-3 листки – початок кущення. Найкраща ефективність досягається при поєднанні Іназума, вг та ад’юванту СКАБА, КЕ (з нормою витрати 0,22 г/га +0,1 л/га).
СКАБА, КЕ значно знижує поверхневий натяг робочого розчину дозволяючи рідині рівномірно та швидше розповсюджуватися у місцях, що ускладнені для зволоження (поверхні рослин, вкриті восковим нальотом, та густо опушені поверхні молодих листків).
В той же час, завдяки спеціальній формуляції, на рівні із сильним розповсюдженням препарат має властивості прилипача – запобігає стіканню робочого розчину. На відміну від інших ад’ювантів, СКАБА, КЕ дуже м’який, не завдає опіків та не пошкоджує кутикулу молодих рослин. Характерною особливістю робочих розчинів із використанням СКАБА, КЕ є уповільнене випаровування, завдяки чому значно покращується робота фунгіцидів та інсектицидів.
При виникнення додаткових запитань, звертайтесь до представника компанії ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» у Вашому регіоні.