РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ВИНОГРАДУ ВІД ХВОРОБ ТА ШКІДНИКІВ
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ВИНОГРАДУ ВІД ХВОРОБ ТА ШКІДНИКІВ
На сьогоднішній день виноград знаходиться у фазі активного росту. За одну добу при оптимальних умовах приріст може досягати 10-15 см. Крім того, відбувається потужний розвиток листового апарату. Саме зараз дуже важливо надійно захистити рослину від хвороб та шкідників, адже погодні умови, що склалися в Україні останнім часом, є дуже сприятливими для їх розвитку.
Беручи до уваги наявність туманів, роси, сильних опадів в деяких областях, дуже вірогідним є спалах грибкових хвороб, особливо це стосується такої небезпечної хвороби, як мілдью.
Для контролю розвитку мілдью ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати наступні препарати: для профілактичних обробок контактні фунгіциди, такі як МАНЗАТ, ВГ (1,6 – 2,4 кг/га) або ПЕНКОЦЕБ, ЗП (2,4 – 3,0 кг/га). У випадку, коли вже з’явилися ознаки цієї хвороби чи є ризик масового її розвитку (епіфітотії), необхідно застосувати фунгіциди, що мають контактно-системну дію, а саме: НАУТІЛ, ВГ (1,8 – 2,0 кг/га) або МІЛДІКАТ 25, КС (2,0 л/га).
Ще одним небезпечним захворюванням, що може почати розвиватися у поточний період, є оїдіум. Враховуючи значний розвиток хвороби в минулому році, а також теплу і м’яку зиму, можна з впевненістю припустити масове накопичення інфекції в виноградниках. Для попередження розвитку та поширення цієї не менш небезпечної для винограду хвороби, рекомендуємо застосувати фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС із нормою 1,0 – 1,5 л/га. Цей системний препарат проявляє профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію, працює при понижених температурах, а також сприяє швидкому загоюванню ран, отриманих механічним шляхом або від градобою (що наразі є дуже актуальним).
Для комплексного захисту виноградників можна застосувати комбінований контактно-системний фунгіцид САКУРА, КС (2,5 – 3,0 л/га) на основі каптану та тебуконазолу для попередження розвитку та поширення мілдью і оїдіуму. Крім цього, цей фунгіцид пригнічує розвиток чорної плямистості, антракнозу та альтернаріозу.
Прохолодна весна, що спостерігалась в цьому році, стала причиною розтягнутого льоту гронової листокрутки. А сильні перепади денних та нічних температур призвели до неодночасного відродження личинок першого покоління. Для боротьби з цим шкідником рекомендуємо застосувати інсектицид БАЛАЗО, КЕ (0,2 – 0,3 л/га). Препарат має ще і акарицидну дію, що дозволяє стримувати чисельність кліщів у виноградниках. У випадку значного заселення виноградника повстяним кліщем (зуднем) з метою ефективного контролю цього небезпечного шкідника рекомендуємо застосувати бакову суміш БАЛАЗО, КЕ 0,3 л/га + НІССОРАН, ЗП 0,36 л/га.
З метою продовження періоду захисної дії контактних препаратів та підвищення їх стійкості до змивання опадами рекомендуємо застосувати полімерний адьювант ВАЙС, КЕ (0,4 л/га). Для системних та контактно-системних препаратів, рекомендуємо до робочого розчину додати органосиліконовий ад’ювант СКАБА, КЕ (0,2 л/га). Це дозволить не лише покращити покриття листової поверхні та значно зменшити стікання робочого розчину при обробці, а й покращити проникнення діючих речовин фунгіцидів в культуру, покращити ефективність їх роботи та зменшити витрати води для приготування робочого розчину на 1 га винограднику.
Через постійні перепади температур, рослини винограду можуть знаходитися у стресовому стані, що порушує чи затримує багато фізіологічних процесів, що у свою чергу призводить до зменшення урожаю і погіршення його якості.
Для підвищення стійкості культури до умов навколишнього середовища рекомендуємо застосувати інноваційний біостимулянт з властивостями антистресанта АМАЛГЕРОЛ, ЕВ з нормою витрати 3,0 л/га.
Цей унікальний продукт допоможе вивести рослину зі стресового стану, підвищити природню стійкість до хвороб, позитивно вплине на ріст та розвиток рослин.
За консультаціями звертайтесь до регіонального представника ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»
в Одеській обл. Ігоря Мусіча, моб.: +38 (050) 310-09-61,
або телефонуйте до Головного офісу: +38 (044) 494-37-04