РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ЩОДО ЗАХИСТУ СОЇ ВІД ШКІДНИКІВ ТА КЛІЩІВ (червень 2018)
Рослини сої на всіх етапах органогенезу надзвичайно чутливі до пошкоджень шкідниками.
У сприятливі для розвитку шкідників роки врожайність сої може знижуватися до 90% ,а середні втрати щороку сягають 15-20%. В Україні відомо понад 100 видів фітофагів, які становлять небезпеку від фази сходів до збирання врожаю.
Дротяники, різні види довгоносиків, саранові, гусениці різних видів совок,лучний метелик, акацієва вогнівка, попелиці, тютюновий трипс, павутинні кліщі. Це далеко не повний перелік шкідників, які пошкоджують посіви сої.
Останні роки по всій території України великої шкоди господарствам завдає звичайний павутинний кліщ (Tetranychus urticae).
Дотепер є багато агровиробників, які не звертають увагу на пошкодження, які наносить цей шкідник, не можуть вчасно його ідентифікувати і часто плутають із проявами певних хвороб.
Окремі господарства намагаються боротися із павутинним кліщем за допомогою інсектицидних препаратів, як правило фосфорорганічних. Але, зрештою, так і не отримують потрібної ефективності і втрачають запланований врожай.
Павутинний кліщ в посівах сої є дуже складним об’єктом і, в першу чергу, це пов’язано з біологічними особливостями його розвитку. Оптимальною температурою для його життєдіяльності є t⁰ +29…+33⁰C і відносна вологість повітря 35-55%, а за температури нижче, ніж +15⁰C й вологості більше 70% кліщі не відкладають яєць і впадають у діапаузу. Ще однією особливістю павутинного кліща є те, що він знаходиться переважно на нижній стороні листа сої, куди важко потрапити інсектицидам при обробці звичайними обприскувачами.
Останніми роками, в період активного росту і розвитку сої спостерігаються засушливі погодні умови, які є найкращими для існування кліщів. В такий період шкідник може давати декілька поколінь.
Для боротьби із звичайним павутинним кліщем, ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує використовувати препарат НІССОРАН, ЗП.
Це - високоефективний акарицид, що володіє трансламінарними властивостями (здатність потрапляти на нижню сторону листа) та контролює кліщів на стадіях розвитку яйце – личинка – німфа.
Обприскування найкраще проводити профілактично - до появи популяції дорослих кліщів першої генерації , - з нормою 0,4-0,5 кг/га. Препарат не діє на дорослу форму кліщів, тому в разі високого ступеня заселення рослин сої дорослими кліщами, НІССОРАН, ЗП можна застосовувати в суміші з іншими акарицидами або інсекто-акарицидами, такими як САНМАЙТ, ЗП і БАЛАЗО, КЕ.
Для вирішення складного питання боротьби з павутитнним кліщем спеціалісти ТОВ «Самміт Агро Юкрейн» розробили спеціальну технологію і активно впроваджують її в господарствах. Ця технологія передбачає застосування суміші препаратів НІССОРАН, ЗП та БАЛАЗО, КЕ з додаванням спеціального ад’юванта СКАБА,КЕ.
НІССОРАН, ЗП (0,4 кг/га) + БАЛАЗО, КЕ (0,3 л/га) + СКАБА,КЕ (0,1 л/га)
При своєчасному застосуванні ця суміш контролює не лише кліщів, але і стримує розвиток комплексу листогризучих і сисних шкідників.
Всі препарати мають офіційну реєстрацію для застосування на сої та пройшли практичну перевірку в багатьох господарствах України на багатьох культурах.
При виникнення додаткових запитань, звертайтесь до представника ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні, або телефонуйте до головного офісу: +38 (044)494-37-04