ВАЖЛИВІ АСПЕКТИ ЗАХИСТУ ОЗИМОГО РІПАКУ В ПЕРІОД ЦВІТІННЯ

КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ

Озимий ріпак наразі активно розвивається і в більшості регіонів України фази розвитку ріпаку наближаються до цвітіння. В Південних регіонах цвітіння вже почалося. Тож, зараз в найближчі декілька тижнів актуальними будуть питання захисту ріпаку, і як завжди, особливий акцент при обробках в цвітіння аграрії ставлять на безпеку для бджіл.

Примхлива весна цього року із затяжними похолоданнями та дощами, труднощами із поставками препаратів не завжди дозволяла вчасно застосувати інсектициди. Багато площ ріпаку не було оброблено проти ріпакового квіткоїда в період бутонізації, тож його шкодочинність цього року в період цвітіння ріпаку посилиться. Крім того, традиційними «гостями» на посівах будуть ріпаковий комарик, насіннєвий прихованохоботник, попелиці та інші шкідники.

В такій ситуації альтернативи застосуванню інсектицидів немає. Проте застосовувати слід лише малотоксичні препарати, які не завдають шкоди медоносним бджолам.

«Самміт-Агро Юкрейн» в цей період рекомендує застосувати перевірений часом японський інсектицид МОСПІЛАН, який вже багато років успішно використовується для контролю комплексу шкідників.

МОСПІЛАН безпечний для бджіл, джмелів та корисної ентомофауни – дозволений до використання у період цвітіння. Препарат ефективний проти дорослих комах, личинок та проявляє непряму овіцидну дію (знищує личинок під час відродження з яєць, оброблених препаратом). Норма застосування, в залежності від умов, складає 0,12-0,15 кг/га.


Рослини ріпаку мають здатність до обтікання робочого розчину. Тому для кращого покриття поверхні рослин та посилення контактної стартової дії на шкідників рекомендуємо до бакової суміші додати ад’ювант ВАЙС ПРО – 0,1% розчин (100 мл/100л води).

Ретельно та регулярно оглядайте свої посіви на предмет заселення шкідниками, адже несвоєчасне застосування інсектицидів суттєво знижує ефективність від їх використання.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Не менш важливим агрозаходом в цей період є контроль хвороб, а саме білої гнилі (склеротиніозу) та альтернаріозу. Обробку проти цих хвороб слід планувати на другу половину цвітіння комплексними фунгіцидами профілактично-лікувальної дії.

Alternaria ssp.

Рекомендуємо застосувати інноваційний трьохкомпонентний фунгіцид ЮТАКА із нормою 1,4 л/га.

Препарат ЮТАКА безпечний для корисної ентомофауни (бджоли, джмелі), тож може застосовуватися без ризику для комах запилювачів. 

Має профілактичний, лікувальний та викорінюючий ефект. 

Є високоефективним навіть за понижених температур +5… +7 °С.

Додатково, якщо будуть складатися несприятливі погодні умови та на сортах і гібридах ріпаку, схильних до ушкодження альтернаріозом, слід звернути увагу на можливе повторне застосування фунгіцидів саме проти цієї хвороби.

Таку обробку проводять в період формування стручків фунгіцидом ІКАРУС ТУРБО із нормою 0,5-0,6 л/га.

Слідкуйте за розвитком та станом рослин. Захист ріпаку в період цвітіння є дуже важливим агрозаходом та дозволяє отримати максимальний врожай!

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.