ЗАХИЩАЄМО КАПУСТУ ВІД БІЛОКРИЛКИ!

Минулого року чимало аграріїв зіштовхнулися з сильним заселенням капусти білокрилкою та з проблемами в її контролі. Нажаль, і цьогоріч ми спостерігаємо майже у всіх регіонах України масове розповсюдження цього шкідника. Сприяє цьому повсюдне вирощування капусти, в тому числі в приватних господарствах населення, та практично повна відсутність заходів по контролю білокрилки.

Капустяна білокрилка (Aleyrodes proletella)

Не дивлячись на те, що в Україні немає жодного інсектициду для контролю саме капустяної білокрилкии (Aleyrodes proletella), хімічний захист проти неї доступний. Цей вид білокрилки близькоспоріднений з тепличною білокрилкою, тому всі інсектициди, які мають реєстрацію на капусті і працюють проти тепличної білокрилки (Trialeurodes vaporariorum), ефективні також проти капустяної білокрилки.

Вже декілька сезонів «Самміт-Агро Юкрейн» представляє на ринку України препарат СІЛКЕР, який не є пестицидом!

Дія СІЛКЕР базується на фізичному впливі на дрібних шкідників.

Після обробки розчином препарату на чутливих шкідниках утворюється полімерна сіткоподібна структура, яка впливає на важливі функції їх життєдіяльності: обмежує рух, блокує дихання та ускладнює харчування на рослині.

Важливою перевагою СІЛКЕР є те, що цей інноваційний препарат не містить у своєму складі токсичних речовин, тому його можна застосовувати незадовго до збору врожаю без ризику перевищення залишків пестицидів.

СІЛКЕР є високоефективним проти дорослих особин білокрилок, забезпечує високий рівень контролю личинок, проте майже не дії на яйця шкідника.

Тому для подовженого контролю обробку СІЛКЕР через 5-7 днів потрібно повторити, або застосувати СІЛКЕР в суміші з регулятором росту комах АППЛАУД  у нормі 0,6-0,7 л/га.

АППЛАУД діє на личинку у момент линяння, знижуючи чисельність наступного покоління, та призводить до нежиттєздатності яєць, які відкладають дорослі комахи.

Завдяки такій обробці можна забезпечити більш тривалий захисний період та уникнути частих повторних обробок.

Зверніть увагу: СІЛКЕР та АППЛАУД – це контактні препарати. А білокрилка розміщується переважно на нижньому боці листка.

Особливістю поведінки капустяної білокрилки є те, що значна кількість дорослих особин під час руху обприскувача злітають у повітря, і відповідно, потрапляють під дію препаратів. Але личинки залишаються на нижньому боці листка. Тому для забезпечення високого рівня контролю якість обробки має дуже важливе значення.

Застосовуйте обладнання чи способи обприскування, які дозволяють ефективно покрити нижній бік листка для посиленого контролю білокрилки на стадії личинки та яйця.

Обов’язково слідкуйте за ступенем заселення культури шкідником, не допускайте розвитку популяції (коли на рослинах масово присутні особини в різних фазах розвитку, в тому числі на нижніх листках), адже несвоєчасне виявлення шкідника та несвоєчасне застосування препаратів проти нього призводить до неякісного контролю шкідників.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.