ЗАХИСТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ВІД ЦЕРКОСПОРОЗУ

Незабаром у посівах цукрових буряків почне з’являтися одна з найшкодочинніших хвороб цієї культури – церкоспороз. Захворювання здатне спричиняти втрати врожаю до 40% та знижує цукристість коренеплодів на 5-10%.

Церкоспороз проявляється на добре розвинених листках наприкінці червня - початку липня та присутній у посівах буряків до завершення вегетації. Ознакою захворювання є поява дрібних округлих світло-бурих плям діаметром 2–4 мм із червоною або червоно-бурою облямівкою, які у подальшому можуть розростатися до 10 мм у діаметрі. За дуже сильного ураження листки швидко засихають, скручуючись донизу, й відпадають. Коренеплоди уражених рослин сильніше загнивають у період зберігання.

Вчасність першої фунгіцидної оброки у контролі церкоспорозу є дуже важливою. На практиці першу обробку досить рідко проводять раніше середини липня. Проведення другої обробки починають через 2-3 тижні після першого обприскування. У деяких випадках, коли ступінь уражень ранній і дуже високий, роблять третє обприскування.

Найдоцільніше при виборі строків фунгіцидних обробітків брати до уваги ступінь ураження рослин хворобою:

  • перше обприскування проводять при виявленні не більше ніж 5% уражених листків у посіві;
  • при виявленні 20% уражених листків після першого обробітку розпочинають друге застосування фунгіцидів;
  • третє обприскування проводять при виявленні 25% уражених листків на полі.

Звісно, це умовні цифри і бажано тримати поле максимально неушкодженим.

Основною стратегією при виборі фунгіциду для контролю церкоспорозу на сьогоднішній день є застосування препаратів системної дії з комбінованими механізмами впливу на збудника, а також обов’язкове включення у схему обробок контактних фунгіцидів, що дає змогу підсилити ефективність системних фунгіцидів і, найголовніше, знизити швидкість розвитку резистентних рас збудника.

У нашому портфоліо присутня ціла низка фунгіцидів, які вдало комбінуються для створення повноцінного й ефективного захисту цукрових буряків від церкоспорозу.


ЯМАТО (тіофанат-метил, 233 г/л + тетраконазол, 70 г/л) – препарат системної дії, який містить діючі речовини з двох різних класів, проявляє лікувальну та викорінюючу дію проти збудників хвороб.

Норма витрати: 1,3-1,5 л/га.

ЗЕПАН (крезоксим-метил, 125 г/л + епоксиконазол, 125 г/л + дифеноконазол, 80 г/л) – унікальне поєднання трьох діючих речовин з різним механізмом дії, що забезпечують потужний контроль церкоспорозу, рамуляріозу, борошнистої роси та іржі.

Норма витрати: 0,5-0,7 л/га.

Для посилення дії на збудників хвороб цукрових буряків та зниження ймовірності розвитку стійких рас патогенів доцільно поєднувати застосування вищевказаних препаратів з фунгіцидами контактної дії:

МЕДЯН ЕКСТРА в нормі 1,0-1,5 л/га  (проти церкоспорозу та бактеріозів)

Також рекомендуємо системний препарат ТОПСІН-М, який можна з успіхом застосовувати проти церкоспорозу як самостійно, так і в суміші із іншими фунгіцидами в нормі 1,0-1,2 л/га.

Обирайте для захисту посівів цукрових буряків тільки дієві препарати та комбінації, рекомендовані фахівцями! Бажаємо гарних врожаїв!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.