ЗАХИСТ ОЗИМОГО РІПАКУ ВІД ШКІДНИКІВ У РАННЬОВЕСНЯНИЙ ПЕРІОД

Озимий ріпак наближається до фази бутонізації. В зв’язку з достатньо низькими температурами квітня на полі ще продовжують шкодити та відкладати яйця шкідники, які характерні для початку вегетації, а саме: великий ріпаковий прихованохоботник та стебловий капустяний прихованохоботник, ріпаковий пильщик та ріпакова блішкаА також, вже починає вихід шкідник, який зазвичай з’являється у фазу бутонізації, – ріпаковий квіткоїд.

З метою недопущення суттєвого пошкодження посівів ріпаку, рекомендуємо проводити щоденний моніторинг на предмет виявлення шкідників.

ВІЗУАЛЬНИЙ МОНІТОРИНГ ШКІДНИКІВ У ПОСІВАХ РІПАКУ 

Для ефективного моніторингу шкідників необхідно розставити на полях жовті ловчі чашки і відслідковувати чисельність та динаміку появи шкідників. Пастку рекомендується встановити за 20 м від краю поля по 1 пастці з кожного краю поля та розмістити на одному рівні з рослинами. Для цього можна використати, наприклад, дерев’яний кілок або пластикову трубу. А також, потрібно налити у пастку води приблизно до середини посудини та додати 1-2 краплини поверхнево-активної речовини, наприклад, засобу для миття посуду, або ад’ювант СКАБА. Додавання речовин, які знижують поверхневий натяг рідини, необхідно для того, щоб гарантувати що шкідники не зможуть вилізти з пастки. Контроль шкідників проводити приблизно в один і той самий час, бажано опівдні. Пам’ятайте, що на діяльність шкідників суттєво впливають метеорологічні умови. Під час сонячної безвітряної погоди у паску зазвичай потрапляє більше комах, ніж за дощової та холодної погоди.

Якщо ви виявили у пастці чи за візуального огляду кількість шкідників, що перевищує пороговий рівень, слід застосувати інсектицид з потужною контактною та чітко вираженою системною дією – ІНАЗУМА

Лямбда-цигалотрин, що входить до складу препарату, забезпечує стоп-ефект, знищуючи тих шкідників, на які потрапив робочий розчин. 

А завдяки діючій речовині ацетаміприд, ІНАЗУМА забезпечує подовжену дію на шкідників, які будуть у подальшому з’являтися та харчуватися на рослинах.

Норма внесення складає 0,2-0,24 кг/га.

Проводьте моніторинг шкідників та вчасно захищайте культуру, аби уникнути майбутніх втрат урожаю!

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Ігор Лушпанов, Технічний експерт Західного регіону

+38 (050) 469-93-59

igor.lushpanov@summit-agro.com.ua