ЗАХИСТ САДУ ВІД ХВОРОБ ТА КЛІЩІВ - ФАЗИ "МИШАЧІ ВУШКА" - "ВИСУВАННЯ БУТОНІВ"

Перші обробки в саду дуже важливі, адже саме вони сприяють недопущенню бурхливого розвитку й розповсюдження хвороб та шкідників у подальшому. Саме обробки до цвітіння часто мають вирішальне значення для успіху технології захисту саду протягом всього вегетаційного періоду.

Яблуневі сади в України наразі перебувають у фазах "мишачі вушка" - "висування бутонів".

Незважаючи на достатньо низькі температури в зимовий період, міцелій збудника добре перезимував, тож очікується масове ураження садів борошнистою росою, особливо на чутливих сортах.

Зважаючи на те, що борошниста роса зимує у вигляді міцелію, на її розвиток не впливає викорінююча обробка мідьвмісними препаратами. А для свого розвитку збудник не потребує вологи на листках, тому розвивається за будь-якої погоди, і чим тепліше, тим швидше будуть помітні симптоми ураження. Поява симптомів хвороби означає початок спороношення, а отже, ризик подальшого неконтрольованого поширення хвороби.

«Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує запланувати обов’язкову обробку фунгіцидом, який спеціально розроблений для посиленого контролю борошнистої роси. Обробку слід провести в період «мишачі вушка  – висування бутонів».

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

ЮТАКА - унікальний фунгіцид на основі трьох діючих речовин, кожна з яких має вплив на борошнисту росу: тебуконазол – системна лікувальна дія; тіофанат-метил – викорінююча і захисна; а нова діюча речовина цифлуфенамід спеціально розроблена для контролю борошнистої роси на всіх стадіях її розвитку, забезпечуючи повний контроль і так званий «стоп-ефект». Крім борошнистої росипрепарат контролює паршу та інші плямистості листя, забезпечуючи комплексний захист у цей відповідальний період. Рекомендована норма застосування: 1,2–1,5 л/га.

Якщо фази розвитку «мишачі вушка - висування бутонів» співпадають з дощовою та прохолодною погодою, рекомендуємо додати до бакової суміші контактний препарат МЕДЯН ЕКСТРА з метою посиленого захисту від інфікування молодого листя сумкоспорами парші.

Рекомендована бакова суміш:

ЮТАКА (1,2-1,5 л/га) + МЕДЯН ЕКСТРА (2,0 л/га)

КОНТРОЛЬ КЛІЩІВ

Звертаємо вашу увагу на те, що в багатьох садах виявлено розвиток червоного плодового кліща.

Червоний плодовий кліщ (Panonychus ulmi)

Дуже важливо, щоб заходи по контролю цього маленького, але дуже небезпечного шкідника, були зосереджені саме на обробках до цвітіння. 

І хоча кліщі внаслідок відносно прохолодної та вологої погоди ще активно не шкодять, у випадку відсутності контролю, їх кількість протягом вегетації буде зростати у геометричній прогресії.

Якщо попередньо не була проведена ранньовесняна обмивка препаратом ОЛЕМІКС і у саду спостерігається високий рівень заселення кліщами, то саме зараз потрібно обов’язково застосувати акарицид НІССОРАН.

НІССОРАН контролює кліщів на стадіях яйце-личинка-німфа. Препарат порушує процес переходу кліщів з однієї стадії розвитку в іншу. Саме у фазі личинки, які відродилися із зимових яєць, наразі перебуває червоний плодовий кліщ. Тому застосування акарициду НІССОРАН забезпечує високий рівень контролю кліща. Норма витрати: 0,3-0,6 кг/га.

А у випадку виявлення значної кількості дорослих особин глодового кліща, а також інших шкідників, таких як довгоносики, яблунева попелиця, яблуневий квіткоїд, букарка, казарка, галиці, тощо, до бакової суміші рекомендуємо додати інсекто-акарицид БАЛАЗО.

Отже, для повного захисту від шкідників рекомендуємо застосувати бакову суміш:

НІССОРАН (0,3-0,6 кг/га) + БАЛАЗО (0,5 л/га) + ВАЙС ПРО(0,4 л/га)

Звертаємо вашу увагу на новий сучасний, екологічний та безпечний інсекто-акарицид СІЛКЕР.

В ранньовесняний період СІЛКЕР може бути застосований проти дрібних шкідників дорослих особин попелиці, кліщів, щитівок і листоблішок (в т.ч грушевої медяниці). Препарат використовується по концентрації робочого розчину. 

Норма витрати складає 0,12-0,15 % (120-150 мл продукту на 100 л води). Витрата робочого розчину при цій операції може бути 500-1000 л/га. СІЛКЕР безпечний для навколишнього середовища та корисних комах, не лишає ніяких залишків пестицидів у вирощеній продукції.

Подбайте про захист вашого саду з японськими технологіями «Самміт-Агро Юкрейн»!

За додатковою інформацією звертайтеся: Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, 

моб.: +38 (050) 469-39-33, або до представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні