ЗАХИСТ СОЇ ВІД ПОСУХИ ТА ПРОТИДІЯ ХВОРОБАМ

Соя – досить вимоглива до погодних умов культура, що потребує особливого підходу, знань та рішень для успішного вирощування в Україні. В цілому соя є теплолюбною й вегетує за температури +20°С…30°С. Проте найкраща температура для її росту та розвитку становить +25°С. Температури вище +35°С…40°С негативно впливають на швидкість росту рослин, викликаючи порушення цвітіння та опадання бобів. За нестачі вологи, негативний вплив високих температур значно посилюється.

Достатнє вологозабезпечення для сої особливо важливе у період цвітіння-наливу бобів. Суттєвий дефіцит вологи в цей період може викликати фізіологічні зміни в рослині, які призводять до передчасного опадання листя та квітів, абортацію бобів та втрати врожаю. Для нормального розвитку рослин у ці фази вологість ґрунту повинна становити 70–80% польової вологоємкості. В іншому випадку втрати врожаю сої від посухи суттєві й можуть сягати 45-70%.

Рисунок 1. Відсоткове вираження кількості опадів, що випала, до потреби. Джерело: www.cpc.ncep.noaa.gov


На сьогоднішній день на більшості площ, які є традиційно популярними для вирощування сої в Україні, складаються посушливі й неоптимальні за зволоженням умови (рис. 1). 

Так, в Північних, Центральних та частині Західних областей опадів за період від кінця квітня і до сьогодні випало лише 25-50% опадів від потреби.

Враховуючи, що соя в більшості регіонів України вже перебуває у фазі бутонізація-початок цвітіння, необхідно захистити потенціал культури та мінімізувати стресовий вплив посухи.

«Самміт-Агро Юкрейн» має у своєму портфоліо унікальний препарат НУРСПРЕЙ, що допомагає заздалегідь підготувати та захистити рослини від посушливих та спекотних умов на період до 40 днів.

Це в результаті дає змогу зберегти закладений потенціал врожайності культури.

Так, наприклад, в результаті польових досліджень проведених в умовах 2022 року в с. Користь, Рівненської обл., під час обстежень ми спостерігали, що рослини оброблені НУРСПРЕЙ, візуально виглядали зеленішими, формували більшу кількість бульбочок на кореневій системі та кількість сформованих бобів на рослині, вищу масу 1000 насінин, а прибавка у врожайності сої становила 2,2 ц/га (табл. 1).


Таблиця 1. Результати застосування НУРСПРЕЙ у посівах сої, Рівненська обл, с. Користь, 2022р. Фаза внесення ВВСН 60-61

Варіант обробкиКількість бульбочок,
шт/рослину
Сформованих бобів,
шт/рослину
Маса
1000 насінин, г
Урожайність,
ц/га
Контроль2023,913628,0

Нурспрей (1,0 л/га)

3325,814030,2


Важливою особливістю НУРСПРЕЙ є те, що він сумісний та має ефект синергізму із фунгіцидами. Тож саме в період цвітіння - утворення бобів наші фахівці пропонують поєднати використання НУРСПРЕЙ з ефективними фунгіцидами ГЛОРІ (азоксистробін, 50 г/кг + манкоцеб, 700 г/кг) та ЯМАТО (тіофанат-метил, 233 г/л + тетраконазол, 70 г/л).

Обидва фунгіциди мають високу ефективність проти широкого спектру основних хвороб сої, а відмінність між ними полягає в тому, що ЯМАТО забезпечує високу профілактичну дію проти склеротиніозу сої, а ГЛОРІ відмінно контролюватиме пероноспороз.

У разі сформованого густого стеблостою рослин сої на полі, які погано продуваються за вологої погоди у період цвітння, варто сфокусуватися на профілактиці склеротиніозу використовуючи фунгіцид  ЯМАТО з нормою 1,5 л/га.

В умовах посушливої та спекотної погоди існує висока ймовірність розвитку пероноспорозу у посівах сої. Тому за прояву перших ознак ураження листків необхідно застосувати препарат ГЛОРІ в нормі 1,5-2 кг/га.

Рекомендовані бакові суміші:

Подбайте про захист своїх посівів!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.