ЗАХИСТ ЯБЛУНЕВИХ САДІВ В ПЕРЕДЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Добігає кінця аграрний сезон 2023 року, а в садах ще продовжується збір пізніх сортів яблук та груш. 

Проте і хвороби плодових продовжують розвиватись, а найбільш шкодочинною серед них є парша.

Як відомо, збудник парші яблуні зимує на опалому листі, а у груші - також і на пагонах. 

Фото 1. Прояви парші на листях яблуні

З осені в місцях ураження формуються тіла збудників парші – псевдотеції, - в яких навесні дозрівають сумкоспори, котрі є первинним джерелом інфекції.

Досвідчені садівники знають, що парша присутня на деревах у всіх садах, незалежно від того, яка система захисту була застосована. 

Навіть якщо візуально ми бачимо, що лист чистий, парша може зберігатись на бруньках, закладених на наступний рік.

Тому однією із важливих задач агронома в цей період є максимальне зниження інфекційного фону в саду.

Для викорінення збудника парші в плодових садах саме зараз настав оптимальний час - час проведення обробки мідьвмісними препаратами по листу.

Спеціалісти компанії «Саміт-Агро Юкрейн» рекомендують обов’язково провести обробку фунгіцидами МЕДЯН ЕКСТРА з нормою 2,0 л/га або АРТЕМІКС у нормі 2,5 л /га з додаванням ТОПСІН-М.

Рекомендовані бакові суміші:


АРТЕМІКС  - новий фунгіцид, який має в своєму складі гідроксид та оксихлорид міді, що забезпечує найкращу дію на збудників хвороб.

Гідроксид міді швидко вивільняє іони міді, чим забезпечує потужну стартову дію на патоген. В той же час оксихлорид міді за рахунок подовженого й поступового вивільнення іонів міді надає фунгіциду пролонговану захисну дію. Препарат має чудову розчинність та покращене покриття поверхні листя.

Проводячи таку останню хімічну обробку в саду, ми знищуємо хвороби, які можуть «піти» в зиму, а також зменшуємо інфекційний фон.

З огляду на теплі зими, притаманні нашому регіону останні роки, патогени не можуть вимерзнути природнім шляхом. А це в свою чергу ранньою весною створить додаткові проблеми садівникам.

Радимо не нехтувати обробкою для знищення зимуючих стадій парші, а також рекомендуємо використовувати 5 % розчин карбаміду (5 кг/ 100 л води) для швидшого розкладання листя. Обробку карбамідом проводити слід як окреме обприскування, не змішуючи з мідьвмісними препаратами.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.