ПЕРЕДОВІ ТЕХНОЛОГІЇ У САДІВНИЦТВІ – підсумки семінару у Чернівецькій області

Поки всі українці активно готуються до свят, садоводи Чернівецької області готуються до нового плодово-ягідного сезону.

Спеціалісти «Самміт-Агро» теж не стоять осторонь процесу, тож завітали до села Олексіївка Сокирянського району у Чернівецькій області, щоб поділитися новинками та інноваційними рішеннями для садівництва на 2020 рік.

Семінар почався з вітального слова Михайла Бабія - голови садівничої корпорації «Дністер». А теоретичну частину традиційно розпочав Андрій Осиковий – провідний спеціаліст із садівництва «Самміт-Агро». Експерт презентував технологію захисту саду від шкідників та хвороб препаратами компанії, приділивши особливу увагу сучасним та зручним у застосуванні контактним фунгіцидам МЕДЯН ЕКСТРА (препарат на основі міді, що має сертифікат «Органік стандарт») та АКІРА (фунгіцид на основі каптану).

Оскільки професійних садівників цікавить не лише перспектива отримання товарного вигляду готової продукції, а і її екологічність, спеціаліст звернув увагу садоводів на те, що вище наведені препарати дозволяють зменшити хімічне навантаження на плодові дерева, оскільки у порівнянні з традиційними порошковими препаративними формами міді та каптану, вони не пилять, не утворюють нерозчинного осаду, а також, завдяки дрібному розміру частинок діючої речовини у суспензії й інноваційних ад’ювантів у складі препаратів, забезпечують підвищення ефективності при зниженій нормі застосування. І при цьому ці фунгіциди ефективно контролюють паршу, плямистості листя та бактеріози на яблуні.

А от грушеві дерева надзвичайно чутливі до бактеріальних хвороб, тому профілактичні обробки мідьвмісними препаратами є обов’язковим елементом технології. А якщо вже з’явилися візуальні прояви бактеріозу, треба застосувати системний препарат біологічного походження КАЗУМІН, котрий ефективно зупиняє розвиток бактеріальних хвороб та проявляє побічну дію на паршу.

Окрему увагу Андрій Осиковий приділили грушевій медяниці – шкіднику, неконтрольоване розмноження якого може призвести до значних втрат урожаю та погіршення якості продукції. Застосування бакової суміші АППЛАУД + ОЛЕМІКС забезпечить ефективний контроль даного шкідника в період висування бутонів. А от щоб забезпечити ефективний контроль грушевої медяниці в період перед збором врожаю та убезпечити себе від ризику накопичення залишків пестицидів в готовій продукції, рекомендовано застосувати інноваційний засіб для фізичного контролю шкідників СІЛКЕР.

Про новинку гостям семінару розповів Сергій Панасенко – продукт-менеджер «Самміт-Агро». Фахівець звернув увагу на той важливий факт, що СІЛКЕР працює виключно за рахунок фізичного впливу на шкідників, не впливаючи на біохімічні процеси комах і не містить в своєму складі жодних пестицидів чи токсикантів. Перевагою препарату є те, що він проявляє високу ефективність проти таких дрібних шкідників саду як кліщі, попелиці, листоблішки та личинки щитівок. Продукт викликав жвавий інтерес та багато запитань садівників, адже потенційно для них він є чудовою альтернативою хімічним обробкам у саду.

Останнім часом все більшої популярності набуває органічне землеробство, де застосування хімічних засобів захисту рослин якщо не заборонено, то дуже сильно обмежено. Проте захищати культури все ж потрібно.

Як притримуючись органічних трендів, ефективно захистити сад садівникам розповів Василь Швець – регіональний представник «Самміт-Агро» у Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

Біологічні засоби захисту садові експерти «Самміт-Агро» радять застосовувати в інтегрованій системі захисту саду чи ягідних культур, де в першій половині вегетації застосовуються традиційні хімічні засоби захисту, а в другій половині вегетації, ближче до збору врожаю - біологічні.

Так, наприклад біофунгіцид БЕСТКУР на основі екстрактів гіркого апельсину має відмінну дію на сіру гниль, відмінно захищає суницю й малину, не має періоду очікування до збору врожаю. В Європі препарат успішно застосовують і для обробки плодових дерев.

Не останню роль в технології вирощування плодових і ягідних культур грають біостимулянти.

АМАЛГЕРОЛ, до складу якого входять екстракти рослин та водоростей, захистить цвіт від ранньовесняних заморозків та допоможе краще перенести несприятливі погодні умови протягом вегетації.

У лінійці біопродуктів компанії під назвою «SeiPro» є спеціально розроблені стимулянти для покращення запилення - КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, -  та для підвищення розміру та однорідності плодів - КІНАКТИВ ФРУТ.

По закінченню теоретичної частини садоводи відвідали одне з передових господарств Чернівецької області СТОВ «Буковинський сад» задля отримання практичних рекомендацій по обрізці плодових культур, яке демонстрував агроном господарства Віталій Яценко.

Жваві дискусії та обмін досвідом продовжилися за дружньою вечерею. З новими знаннями та досвідом аграрії вирушили по домівках – готуватися до свят та нового аграрного сезону 2020 року.