ЕФЕКТИВНА БОРОТЬБА З ФІТОФТОРОЗОМ КАРТОПЛІ

Одним із найнебезпечніших захворювань картоплі є фітофтороз. Розмір втрат від цієї хвороби в середньому становить 10-30%, а в роки епіфітотій може сягати 50-70%.

Перші симптоми ураження фітофторозом проявляються на листках і стеблах верхнього ярусу. За сприятливих умов для розвитку патогену 7-10 днів достатньо, щоб бадилля картоплі загинуло на всій площі. За стеблової форми хвороби, на стеблах і черешках утворюються смуги коричневих відмерлих тканин, які часто повністю охоплюють верхню частину стебла.

За температури повітря +18°С…22 °С, значних і частих опадів (більше 30 мм за декаду), а також за високої (понад 75%) відносної вологості повітря та утримання такої погоди протягом 10-12 днів у період змикання бадилля у картоплі - ймовірність розвитку фітофторозу значно зростає.

Фахівці компанії «Самміт-Агро Юкрейн» у разі загрози розвитку фітофторозу рекомендують використати високоефективний і сучасний фунгіцид РАНМАН ТОП (ціазофамід, 160 г/л) з нормою витрати 0,5 л/га.

Даний агрозахід дозволить проконтролювати розвиток хвороби на всіх стадіях її розвитку, в т.ч впливати на зооспори гриба.

Препарат забезпечить надійний захист нового приросту, має покращену формуляцію, що робить його стійким до змивання після обприскування навіть при випаданні до 80 мм опадів. Тому РАНМАН ТОП може з успіхом застосовуватися на полях із дощуванням. Для пролонгованого контролю і стримування фітофторозу рекомендується обробку повторити через 14 днів за низького тиску хвороби і через 7 днів за інтенсивного її прояву.

Фунгіцид НАУТІЛ (цимоксаніл, 50 г/кг + манкоцеб, 680 г/кг) з нормою 1,8-2,0 кг/га проявляє лікувальну, захисну й антиспоруляційну дію не лише на фітофтороз, а й на збудника альтернаріозу, який становить загрозу особливо в сухі та жаркі роки.

В систему захисту захисту картоплі ми рекомендуємо включити НАУТІЛ, оскільки він за рахунок трансламінарної дії цимоксанілу надійно й з усіх боків захищатиме листя картоплі.

Для розширення захисної дії проти фітофторозу та альтернаріозу, а також з метою зниження виникнення резистентності до системних препаратів у період вегетації радимо чергувати фунгіциди й застосовувати контактний фунгіцид МАНЗАТ з нормою застосування 1,2-1,6 кг/га.

Завдяки сучасній формуляції «Rain Coat» МАНЗАТ має підвищену стійкість до змивання опадами та окрім захисту від комплексу хвороб забезпечить рослини додатковими елементами живлення – Mn та Zn.

Для підвищення контролю хвороб картоплі шляхом покращення розповсюдження контактних фунгіцидів по поверхні листя, стебла та підсилення проникнення діючих речовин системних фунгіцидів в середину рослини, рекомендуємо у бакову суміш додавати комплексний ад’ювант КРУСЕЙД з нормою витрати 0,25%. 

Рекомендовані бакові суміші:

КРУСЕЙД є ад’ювантом, що спеціально розроблений для застосування з фунгіцидами на картоплі.

Подбайте про свої майбутні врожаї та застосовуйте якісні препарати для захисту картоплі!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.