ЕФЕКТИВНИЙ ПОСХОДОВИЙ ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ВОСЕНИ

Наразі в більшості регіонів України спостерігається волога погода, що сприяє як сходам пшениці, так і активному проростанню озимих бур’янів, таких як: підмаренник чіпкий, вероніка плющелиста, волошка синя, мак самосійка, метлюг звичайний, талабан польовий, грицики звичайні, дескуранія Софії, фіалка польова.

Ці бур’яни значно знижують потенціал рослин, що закладається восени, а також створюють значну конкуренцію за елементи живлення та вологу навесні.

Оптимальним рішенням для боротьби з бур'янами на озимій пшениці восени є оригінальний японський гербіцид ПЛЕДЖ.

ПЛЕДЖ може застосовуватись як досходово, так і післясходово в посівах пшениці, ячменю, жита та тритикале. 

Гербіцид має крім страхової, також тривалу ґрунтову дію проти найпоширеніших озимих дводольних бур'янів та проти метлюга в посівах зернових навіть за прохолодних погодних умов осені (Фото 1).  

При цьому за вологих умов ґрунтова дія значно посилюється.

Фото 1. Тривала ефективність післясходового застосування Пледж

Ефективна норма для досходового застосування – 0,08 кг/га, для післясходового застосування – 0,06 кг/га

Якщо на полі почала активно сходити падалиця соняшнику або ріпаку, при страховому застосуванні рекомендується до бакової суміші додати препарати з діючою речовиною трибенурон-метил чи флорасулам у кількості 15-20 г/га в діючій речовині. Важливою вимогою застосування є те, що при страховому застосуванні ПЛЕДЖ на озимих зернових культурах  до бакової суміші можна додавати лише препарати, що мають суху препаративну форму.

Фото 2. Оптимальний період застосування ПЛЕДЖ

При страховому застосуванні ПЛЕДЖ рекомендується вносити у фазу від 2 до 6 листка у культури (Фото 2). 

На момент внесення, а також через декілька годин після внесення препарату, листок пшениці повинен бути сухим. 

Не рекомендується вносити ПЛЕДЖ якщо є загроза приморозків під час внесення або через декілька днів після внесення препарату.

Після використання ПЛЕДЖ або перед переходом на наступну культуру для уникнення опіків варто очистити обприскувач за допомогою спеціального препарату СЕНДАЙ з концентрацією 0,5% від кількості води необхідної для промивки (0,5 л/100 л води).

Для детальнішої інформації щодо застосування ПЛЕДЖ в посівах озимих зернових культур, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.