ЕКОЛОГІЧНИЙ ЗАХИСТ МАЛИНИ ТА ЧОРНИЦІ ВИСОКОРОСЛОЇ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ

Цього сезону збір малини і чорниці високорослої (лохини) розпочався трохи раніше, ніж зазвичай. Незвично тепла весна та раннє літо посприяли швидшому дозріванню ягід, а високі температури й достатня кількість сонячних днів забезпечили сприятливі умови для росту і розвитку культур.

Беззаперечно, урожайність та якість вирощеної продукції залежить від технології вирощування культури та погодних умов. Але продовж кількох останніх тижнів у більшості областей України спостерігаються проливні дощі. А коли густі насадження малини чи кущі чорниці високорослої довгий час знаходяться вологими, а температури вдень підіймаються до позначок 26-28 °С, це створює сприятливий мікроклімат для стрімкого розвитку й поширення небезпечних хвороб, що здатні суттєво знизити урожайність продукції, а також погіршити її якість і товарний вигляд.

Найпоширенішою та найшкодочиннішою хворобою у цей період на малині та чорниці є сіра гниль.

Прояви сірої гнилі на малині та лохині

Звичайно, на ринку є широкий перелік хімічних фунгіцидів, що ефективні проти даної хвороби, однак, їх використання регламентоване і обмежене, особливо у період збору врожаю, адже вони здатні накопичуватися у вирощеній продукції, що є небезпечним для споживачів.

Строк останньої обробки до збору врожаю – основний параметр й закон для «хімічних» препаратів. Всі без виключень, навіть найбільш відомі, препарати дозволенно використовувати не пізніше, ніж за 7-14, а часом 30 днів до збору врожаю. За цей час і сила фунгіцидної дії практично вичерпається, і хвороби продовжать прогресувати.

Що ж робити?

Фахівці компанії «Самміт-Агро Юкрейн» радять у випадках розповсюдження хвороб (або профілактично) в періоду плодоношення й збору врожаю використовувати альтернативу хімічним засобам захисту – фунгіцид біологічної дії БЕСТКУР.

Це унікальний біологічний фунгіцид проти сірої гнилі для захисту малини й чорниці. 

Препарат повністю безпечний, сертифікований для використання в органічному землеробстві у Європі та має сертифікат «Органік Стандарт» в Україні.

До його складу входять екстракти двох видів рослин роду цитрусових (Citrus reticulata і Citrus aurantium), тому обробки можна проводити буквально за день до збору урожаю, оскільки даний препарат не має обмежень щодо строків останньої обробки згідно реєстрації. За умови використання у попередні обробки хімічних фунгіцидів, БЕСТКУР забезпечує більше 70% ефективності, в залежності від погодних умов і стану насаджень. Помічено, що використання біофунгіциду БЕСТКУР у рази зменшує відсоток уражених ягід під час зберігання та реалізації продукції.

Механізм дії БЕСТКУР на збудників хвороб подвійний і полягає у руйнуванні клітинної стінки фітопатогену, а з іншої сторони – підвищує імунітет рослини, забезпечуючи таким чином природню стійкість до хвороб.

БЕСТКУР добре розчиняється, не має запаху, повністю безпечний для бджіл, не впливає на смак і забарвлення ягід.

Застосування БЕСТКУР у нормі 1,0-1,5 л/га у період достигання й збирання ягід забезпечить ефективний контроль сірої гнилі ваших насаджень.

Крім того, препарат вже доступний для роздрібного продажу у фасуванні 15 мл!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.