ПЕРШІ ОБРОБКИ САДІВ – ПЛАНУЄМО ЕФЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!

Складні часи, котрі переживає наразі наша країна, торкнулися всіх галузей промисловості, в тому числі аграрного сектору, зокрема садівництва.

Як би там не було, ведення садівництва завжди вирізнялось особливо ретельним плануванням всіх агрономічних заходів, адже ми маємо справу з багаторічними насадженнями. Це стосується як плодових дерев, так і ягідних культур.

Надзвичайно важливою складовою догляду саду є його захист від шкідливих об’єктів. Звичайно, в зв’язку з надскладними викликами і воєнним часом, в якому ми всі живемо вже майже рік, фермери намагаються скоротити свої витрати. Проте відмовитися повністю від засобів захисту неможливо, адже під загрозу ставиться не лише врожай поточного року, а й здоров’я та продуктивність саду чи ягідника в майбутньому.

Маємо розуміти, що подбати про свій сад необхідно вже зараз, щоб і після перемоги тенденція до отримання здорового й щедрого врожаю збереглась. Тож, незабаром прийде весна, а з нею й час перших хімічних (подекуди біологічних) обробок саду.

Вже багато років портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» регулярно поповнюється ефективними препаратами для захисту різних плодово-ягідних насаджень. А з цього року ми додаємо до переліку культур ще й волоський горіх!

Однією із перших обробок - базовою в плодових садах - є застосування мідьвмісних продуктів. І тут, ми традиційно пропонуємо вам застосувати фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА.

МЕДЯН ЕКСТРА може застосовуватися як самостійно, зокрема в органічних садах, так і в бакових сумішах, в залежності від проблематики та часу застосування.

Рекомендована бакова суміш, яку вже традиційно застосовують садівники: 

При використанні цієї суміші дуже важливою є норма витрати робочого розчину, який має максимально якісно покрити поверхню оброблюваних рослин. Від цього кардинально залежить ефективність препаратів, особливо препарату ОЛЕМІКС.

Для плодових дерев норма виливу має складати 600-1000 л/га, для кущів норма витрати розчину може бути 300-400 л/га.

Іншою популярною сумішшю із МЕДЯН ЕКСТРА, особливо за умови пізньої обрізки, є його спільне застосування із фунгіцидом ТОПСІН-М. Ця суміш забезпечує контроль парші, лишайників, хвороб деревини та сприяє загоєнню ран:

Наведена суміш є більш характерною для застосування на кісточкових культурах.

Вище було наведено класичні препарати й суміші, що вже добре себе зарекомендували, а їх ефективність перевірена роками.

Але  «Самміт-Агро Юкрейн» йде в ногу з часом і розширює своє портфоліо для захисту садів!

Представляємо вам новий унікальний мідьвмісний фунгіцид АРТЕМІКС.

Особливістю АРТЕМІКС є унікальне поєднання двох форм міді, а також дуже дрібний розмір часточок, що дозволяє максимально покрити поверхню листа. 

Комплекс ад’ювантів, що входить до складу препарату, дозволяє йому краще закріпитися на поверхні рослини та має покращену стійкість до змивання опадами.

Тож, враховуючи такі особливості продукту, найкращий час для його застосування на яблуні, припаде на фазу мишаче вушко-зелений бутон. А на груші та кісточкових культурах протягом всього періоду вегетації. Норма застосування 2,0-2,6 л/га.

Окрім традиційних плодових культур, АРТЕМІКС має офіційну реєстрацію для захисту волоського горіху – культури, що дуже сильно уражується бактеріальними хворобами та бурою плямистістю (марсонія).

Ці хвороби за сильного розвитку можуть призвести до втрат врожаю понад 50%. Норма застосування АРТЕМІКС на волоському горіху складає 4,0-6,0 л/га.

Першу обробку фунгіцидом АРТЕМІКС проти зимуючих хвороб та профілактики бактеріозів слід провести до розпускання бруньок. Наступну обробку проводять у фазу зеленого конусу, що є найуразливішим періодом для зараження рослини бурою плямистістю.

В цілому АРТЕМІКС можна використовувати за потреби на горіху до періоду цвітіння.

Ще одну обробку проти марсонії проводять наприкінці серпня або на початку вересня для того, щоб не дати грибам сформувати зимуючу стадію.

Окрім хвороб не варто забувати і про шкідників, кліщів, довгоносиків та попелиць, які одні із найперших починають пошкоджувати сад.  Тож, в план обробок саду обов’язково слід включати акарицид НІССОРАН та інсекто-акарицид БАЛАЗО.

Але про це, ми розповімо вже в наших наступних публікаціях.

Автори статті: 

Олександр Олійник, Керівник департаменту реєстрації та розвитку продуктів «Самміт-Агро Юкрейн»

Андрій Осиковий, провідний спеціаліст з садівництва, керівник Центрального регіону «Самміт-Агро Юкрейн»