ГОТУЄМО РІПАК ДО ПЕРЕЗИМІВЛІ

Аналіз рентабельності вирощування с/г культур свідчить про те, що цього року прибутковість всіх культур значно знизилася. Однак ріпак перебуває у більш вигідній позиції в порівнянні, наприклад, з зерновими культурами. За сприятливої погоди, яка відмічалася останніми тижнями, а саме достатньої кількості опадів площі посівів озимого ріпаку будуть зростати у порівнянні з поточним роком. Цьому також сприятиме й стабільний попит з боку ключового покупця — Європейського Союзу.

А втім, дуже вадливо приділяти увагу технологічним питанням вирощування ріпаку. Адже захист рослин, особливо в осінній період, є одним з ключових факторів врожайності. Зусилля агронома в першу чергу мають бути направлені на отримання дружніх сходів, формування й розвиток кореневої системи, і, в той же час, неможна допустити переростання вегетативної маси ріпаку, оскільки це може призвести до вимерзання й загибелі посівів.

Запорукою успішної перезимівлі ріпаку є отримання на кінець осінньої вегетації:

  • компактних, невисоких рослин заввишки 10-15 см, які сформували 8-10 листків;
  • розвиненої кореневої системи з діаметром кореневої шийки 1,5-2,0 см;
  • точка росту не повинна витягуватися вище за 1,0-1,5 см від основи рослини!

Звичайно, можна намагатися регулювати ці показники, вдаючись до різних строків посіву та вибору гібридів, які мають ту чи іншу здатність до інтенсивного росту з осені. Однак погодні умови часто нівелюють такі спроби, й необхідно застосовувати регулятори росту.

Рекомендуємо: ІКАРУС ТУРБО - унікальний фунгіцид з рістрегулюючими властивостями.

Застосування ІКАРУС ТУРБО на озимому ріпаку в осінній період у фазу розвитку ВВСН 14-15 з нормою витрати 0,3-0,45 л/га знижує інтенсивність наростання надземної маси культури, не впливаючи на фотосинтез, стимулює розвиток кореневої системи, посилює накопичення цукрів в рослинах ріпаку, що підвищує здатність культури до перенесення несприятливих умов перезимівлі.

Норма застосування залежить від фази розвитку ріпаку, погодних умов і в середньому становить 0,09 л/га препарату на кожен листок на момент обробки посіву.

Що вирізняє ІКАРУС ТУРБО від інших препаратів, що присутні на українському на ринку?

  • ІКАРУС ТУРБО має покращену препаративну форму, яка на відміну від концентратів, що емульгуються рівномірно розподіляється у воді, а це, в свою чергу, забезпечує краще покриття культури та не створює проблем при обприскуванні (не утворює осаду та не забиває фільтри та форсунки);
  • в одному літрі препарату ІКАРУС ТУРБО міститься більше діючої речовини (430 г/л), ніж у інших препаратів на основі тебуконазолу, що робить його зручнішим та більш економним у використанні.

Покращити перезимівлю та запобігти негативному впливу стресових факторів (похолодання, можливі приморозки, стрес від внесених гербіцидів) на рослини ріпаку на початкових етапах розвитку допоможе додавання у бакову суміш мультифункціонального біостимулянту АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС із нормою застосування 2,0-2,5 л/га. 

Важливо те, що даний біостимулянт у суміші з ІКАРУС ТУРБО на незначний період часу змінює баланс фітогормонів, гальмуючи утворення гіберелінів та збільшуючи вміст ауксинів, що сприяє покращеному розвитку кореневої системи та знижує інтенсивність росту надземної частини рослин.

Покращений розвиток кореневої системи за рахунок АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС дозволяє більш повноцінно забезпечити поживними елементами та вологою молоді рослини, а також знизити ефект нестачі елементів живлення, який може проявлятися внаслідок стресових факторів.

Цей захід також допоможе культурі накопичити більшу кількість цукрів у кореневій шийці, підготуватися до перенесення несприятливих умов перезимівлі, а також підвищить природню стійкість до хвороб, що буде сприяти посиленому старту весною після відновлення вегетації.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.