ГРУШЕВА МЕДЯНИЦЯ: ЯК ЗАХИСТИТИ САД?

Останніми тижнями надходить багато звернень щодо захисту груші від шкідників, а найбільше садівників турбує питання боротьби з грушевою медяницею (або грушевою листоблішкою). Адже цей шкідник дає до 4 поколінь, а на півдні – навіть 5 поколінь. Суха та спекотна погода сприяє розвитку шкідника.

Грушева медяниця

Зазвичай в молодих садах до 3-5-річного віку, якщо навкруги не було грушевих садів, проблем із медяницею не буває. Але з часом вона заселяє насадження і вже в 5-річних садах присутня постійно. Тож дуже важливо, щоб в арсеналі садівника були дієві інструменти контролю цього складного шкідника.

Самміт-Агро Юкрейн має ефективні рішення, випробувані роками в грушевих садах по всій Україні на чималих площах.

Звісно, для досягнення успіху потрібно робити все вчасно, тож перші обробки в літній період потрібно робити за перших ознак появи шкідника. Пам’ятайте, якщо ми вчасно не боремося із грушевою медяницею, то вже в серпні грушевий сад може значно постраждати – плоди можуть втратити товарний вигляд.

За своєчасного виявлення проблеми при помірному заселенні шкідником рекомендуємо застосувати СІЛКЕР – інноваційний та безпечний для довкілля препарат, який ефективно контролює дорослі особини і личинки шкідників!

Цей продукт повністю безпечний для бджіл та корисних комах (золотоочка, сонечко, тифлодромус), які в літній період допомагають нам знищувати попелиць, кліщів та листоблішок.

Застосування СІЛКЕР має декілька важливих особливостей:

  • потрібно вносити вдень, коли температура повітря не нижче +15℃ і не вище +30℃;
  • неможна застосовувати препарат по вологому листу або якщо протягом 4 годин після застосування очікується дощ;
  • не можна застосовувати продукт в ранковий, вечірній чи нічний час, коли може лягати роса чи препарат буде довго висихати на поверхні листа.

Норма застосування СІЛКЕР розраховується за концентрацією робочого розчину: 120-150 мл препарату на 100 л води.

В дорослих садах зазвичай норма витрати робочого розчину складає від 700 л/га. Пам’ятайте, що СІЛКЕР – це контактний препарат, тому якість покриття робочим розчином поверхні листя має вирішальне значення в контролі шкідників. Тобто на якого шкідника препарат попаде, той і загине, а на якого не потрапить – далі буде продовжувати шкодити та розвиватися, тому потрібно бути готовим до повторної обробки через 5-7 днів.

Додаткові переваги СІЛКЕР:

1) Окрім контролю личинок грушевої медяниці СІЛКЕР має чудову контактну дію на попелиць, личинок-мандрівниць щитівок та різні види рухомих стадій кліщів, в тому числі мікрокліщів.

2) СІЛКЕР не є пестицидом, не залишає ніяких токсичних залишків у вирощеній продукції. Застосовувати його можна протягом всього періоду вегетації і навіть в період дозрівання плодів. Плоди, оброблені препаратом, можна споживати вже через 1 день після обробки.

3) За потреби може застосовуватися протягом сезону 4 рази, із яких 2 рази можна застосовувати підряд із інтервалом 5-7 днів, а для наступних обробок інтервал має бути щонайменше 2 тижні.

4) Для одночасного контролю попелиць та листоблішок рекомендуємо суміш Сілкер (0,15% розчин) + Теппекі (0,14 кг/га)

Якщо є необхідність в пролонгованому захисті, особливо проти кліщів, то рекомендуємо бакову суміш із специфічними акарицидами:

В цій суміші НІССОРАН впливатиме на яйця, личинки та німфи, а СІЛКЕР додатково підсилить дію на рухомі стадії, в тому числі імаго.

Якщо необхідно робити обробку вночі чи коли є ризик дрібного дощу протягом дня, тоді замість СІЛКЕР рекомендуємо додати в бакову суміш ад’ювант ОЛЕМІКС в нормі 5 л/га. 

Компанія «Самміт-Агро Юкрейн» потурбувалася, щоб ви мали ефективні препарати на випадки будь-якої складності та тримали свій сад чистим від шкідників!

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! СІЛКЕР дозволений до застосування на присадибних ділянках і має відповідне фасування 50 мл для приватного сектору! Тож садівники-любителі теж можуть використовувати професійні і екологічні препарати на своїх ділянках!

За додатковою інформацією звертайтеся:

Андрій Осиковий, провідний спеціаліст з садівництва, моб.: (050) 469-39-33 або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні