КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ САДУ: ФАЗИ РОЖЕВИЙ БУТОН - ПОЧАТОК ЦВІТІННЯ

Прохолодна дощова погода цієї весни вносить корективи в сільськогосподарські роботи. Не виключенням є сади, зокрема роботи, пов’язані з їх захистом. З початком весни плодові дерева розвивалися повільно, а часті та сильні дощі змивали внесені контактні фунгіциди, які зазвичай застосовують в цей період. 

З іншого боку така погода не надто сприяла розвитку шкідників. Станом на другу половину квітня в більшості садів розвиток довгоносиків, попелиць та кліщів, які характерні для цього часу, є досить обмеженими. Проте поступово температура зростає, дощі призупиняються, а розвиток яблуні вже наближається на окремих сортах, навіть в центральній частині України, до фази рожевого бутона. 

Садівникам варто звернути особливу увагу не лише на звичну для цього періоду паршу та проводити профілактичні обробки, а й не пропустити розвиток борошнистої роси, для якої погодні умови, що склалися, є досить сприятливими.


Які ж препарати найкраще застосувати?


Проаналізувавши стан яблуневих садів, спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» на третю декаду квітня рекомендують застосувати мідьвмісний фунгіцид АРТЕМІКС (2,5 л/га) та трикомпонентний фунгіцид ЮТАКА (1,4 л/га).

Оскільки молоді листки та зелені бутони, що з’являються, розвиваються повільно, а температура повітря лишається ще досить низькою, особливо в нічний час, рекомендуємо застосувати препарат АРТЕМІКС. Адже внесення міді проти парші в таких умовах більш доцільно, ніж застосування системних фунгіцидів. Також АРТЕМІКС забезпечить профілактику бактеріальних хвороб.

Додавання до бакової суміші ЮТАКА дозволить ефективно проконтролювати борошнисту росу і паршу, препарат ефективно працює навіть за прохолодних погодних умов.

Для зебезпечення потужного та довготривалого захисту саду до самого початку цвітіння рекомендуємо суміш:

В південних регіонах країни, де на окремих сортах яблуні вже може починатися цвітіння, слід застосувати фунгіцид на основі каптану АКІРА з нормою 2,5 л/га.

Зверніть також увагу на розвиток кліщів, проведіть моніторинг саду і, за необхідності, додайте до запропонованої суміші акарицид НІССОРАН з нормою 0,5 кг/га. Цей період є одним з найкращих для контролю кліщів: зупинивши розвиток кліщів ще на початку весни, протягом всього сезону контролювати їх чисельність в саду буде значно легше!

Погодні умови весни завжди є мінливими. Часто на початку травня, саме в період цвітіння, приходять хвилі холоду із нічними заморозками. Щоб бути готовими до таких катаклізмів, слід заздалегідь придбати мультифункціональний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС, що має властивість кріопротектора.

За першої ж загрози появи заморозків рекомендуємо внести АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС в нормі 4,0 л/га.

Подбайте про захист свого саду і він віддячить вам щедрим врожаєм!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.