КОНТРОЛЬ ДВОДОЛЬНИХ БУР’ЯНІВ НА СОНЯШНИКУ – ОБИРАЄМО ГЕРБІЦИД ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ

Незважаючи на всі складнощі та нестабільні погодні умови, посівні площі соняшнику в Україні лишаються досить стабільними та навіть мають тенденцію до зростання, адже ця культура є однією з найприбутковіших.

Тим не менш, що стосується технології вирощування і, зокрема, застосування гербіцидів в посівах соняшнику, то останнім часом ми спостерігаємо суттєві зміни. Так, відслідковується чітка тенденція до збільшення застосування страхових гербіцидів і не лише традиційних проти злакових гербіцидів, а й препаратів для контролю дводольних бур’янів. В цьому напрямку розвиваються як селекційні компанії, пропонуючи стійкі гібриди до імідазолінонів та сульфонілсечовин, так і хімічні компанії, котрі пропонують рішення для цих гібридів та нові препарати для гібридів класичної селекції.

Отже, на сьогоднішній день аграрії мають досить великий вибір препаратів для страхового контролю дводольних бур’янів.

«Самміт-Агро Юкрейн» йде в ногу з часом і має в своєму портфоліо ряд продуктів і для стійких, і для класичних гібридів соняшнику.

Гербіцидний захист імі-стійких гібридів соняшнику

Добре відомим на українському ринку є гербіцид ІМАМЕКС на основі діючої речовини імазамокс. Препарат призначений для контролю як дводольних, так і злакових бур’янів.

ІМАМЕКС пригнічує розвиток вовчка в посівах соняшнику та може використовуватися як самодостатній елемент технології вирощування імі-стійких гібридів соняшнику.

Препарат присутній на ринку вже 5-ий сезон і за цей час він здобув репутацію якісного високоефективного гербіциду.

На відміну від препаратів, що містять імазапір, ІМАМЕКС м’яко діє на культуру та має значно нижчі ризики післядії на наступні культури. Так само, як для більшості препаратів даної групи, цей гербіцид слід застосовувати у фазу 1-3 справжніх розвинутих листків соняшнику. Норма застосування: 1,0-1,2 л/га.

Проводячи постійні дослідження, наші експерти виявили, що додавання до бакової суміші ад’юванту ОЛЕМІКС (0,5-1,0 л/га) підвищує стартову гербіцидну ефективність ІМАМЕКС у випадку переростання бур'янів, а також при утворенні щільного воскового нальоту у бур'янів на момент внесення. Тож, рекомендуємо дану бакову суміш, особливо, якщо умови для застосування гербіциду не є оптимальними.

Класичні гібриди соняшнику

Для тих господарств, які віддають перевагу вирощуванню класичних гібридів, «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує ефективний страховий гербіцид АЙБО на основі діючої речовини аклоніфену.

АЙБО - відмінне рішення для зачистки бур’янів після недостатньої дії ґрунтових гербіцидів на соняшнику.

На полях, де не спостерігається високий тиск бур’янів, цей препарат може бути застосований як основа гербіцидного захисту із додатковим застосуванням грамініцидів, таких як КЛЕВЕРДИМ ГРАНД чи ТАРГА МАКС. Норма застосування АЙБО: 1,0-2,0 л/га.

Оптимальною нормою внесення АЙБО для стандартних умов є 1,5 л/га. У випадку незначного переростання чи утворення воскового шару у бур’янів рекомендуємо збільшити норму до 2,0 л/га та застосовувати бакову суміш із ад’ювантом ОЛЕМІКС (0,5-1,0 л/га).

АЙБО слід застосовувати у фазу 2-4 справжніх листків у культури та у початкові фази розвитку бур’янів.

Гібриди соняшнику, стійкі до сульфонілсечовин

Не можемо не приділити увагу технології вирощування соняшнику, що базується на вирощуванні гібридів стійких до сульфонілсечовин, і вже для сезону 2024.

Ця технологія дуже поширена, є дуже ефективною і однією із найбільш економічно привабливих, проте потребує високої якості гербіцидів які використовуються при вирощуванні цих гібридів. Адже найменші домішки сторонніх сульфонілсечовин в готовому продукті, можуть призвести до серйозних пошкоджень чи навіть знищення соняшнику.

Тож, враховуючи ці вимоги, ми доповнили наше портфоліо новинкою – ХІКАРУ.

ХІКАРУ (трибенурон-метил, 750 г/кг) - сучасний та ефективний гербіцидякий відмінно контролює більшість дводольних бур’янів, є дуже м’яким до культури та не має ніяких обмежень в сівозміні. 

Препарат потрібно застосовувати, коли бур’яни перебувають на ранніх стадіях розвитку.

Для однорічних дводольних бур’янів - 2-4 листків, амброзія полинолиста - до 2 листків, багаторічні – стадія розетки.

ХІКАРУ може застосовуватись у фазу від 2 до 8 листків соняшнику, може бути застосований однократно з нормою 0,050 кг/га або двократно з нормою 0,025 кг/га.

Подумайте про захист соняшнику вже зараз!

 Більш детально про особливості застосування цих гербіцидів ви можете дізнатися, звернувшись до наших регіональних представників чи відвідавши наш сайт та додаток.