КОНТРОЛЬ РОЗТРІСКУВАННЯ СТРУЧКІВ РІПАКУ

Озимий ріпак у більшості регіонів Україні вже відцвів або ж завершує цей важливий період – стручки і насіння в них починають формуватися. Вже не за горами той час, коли комбайни почнуть збирати такий бажаний перший урожай ріпаку, котрий дасть можливість поповнити «обіговими» коштами господарства.

Однак, культурам, які формують насіння у стручках, притаманне нерівномірне достигання стручків на рослині, що призводить до розтріскування перших дозрілих стручків і осипання врожаю. Розтріскування – це фізіологічна особливість, і селекціонерам повністю не вдається з нею успішно боротися.

Причиною розтріскування стручків є те, що під час дозрівання стулки стручків стають гігроскопічними, тобто здатними поглинати вологу. Висихаючи, вони стискаються, а насичуючись вологою, — набухають. Такі багаторазові «висихання-набухання» під час дозрівання призводять до деформації стулок і руйнування у стручку пектинів, які відповідають за його механічну міцність. Все це ще більше послаблює шви. В результаті розтріскування, втрати врожаю культури можуть становити від 5 до 50 %, а за додаткового впливу таких факторів, як сильні вітри та зливові дощі з градом у період збирання, втрати можуть сягати й 100 %.


Компанія «Самміт Агро Юкрейн» рекомендує застосувати препарат ВАЙС ПРО – ефективне рішення, що допоможе знизити ризики втрат насіння ріпаку внаслідок розтріскування.

ВАЙС ПРО не впливає на восковий наліт ріпаку, сприяючи збереженню природної стійкості ріпаку до хвороб, а також не чинить негативного впливу на фізіологічні процеси дихання чи транспірацію, дозволяючи стручкам дозрівати природнім шляхом, що сприяє досягненню максимального врожаю.

Цей ад’ювант-склеювач можна застосовувати як наземним обприскуванням, так і авіацією. Норма витрати препарату складає 0,5-1,0 л/га.

ВАЙС ПРО рекомендується застосовувати за 2-4 тижні до збирання врожаю, коли стручки середньої частини рослини змінюють свій колір з темно-зеленого на світло-зелений, легко згинаються і при цьому не розтріскуються.

Обробку ВАЙС ПРО з метою склеювання стручків можна поєднувати з десикантами на основі гліфосату, наприклад БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП з нормою 3,0 л/га. Час обробки при цьому встановлюється відповідно до часу застосування гліфосату. Зазвичай обробку проводять за 2 тижні до збору врожаю при вологості насіння 30-35%.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.