КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ В ПОСІВАХ СОНЯШНИКУ

Заселення посівів соняшнику шкідниками, а зокрема попелицями, щороку становить неабияку проблему для аграріїв. Не виключенням став і цей рік.

Звернення клієнтів, а також огляди посівів у регіонах підтверджують масове розповсюдження попелиць на полях соняшнику.

Окрім попелиць, потенційною проблемою на соняшникових полях можуть бути ще одні представники сисних шкідників – це різноманітні види клопів, які так само, як і попелиці, висмоктують сік із рослин та є переносниками вірусних захворювань.

До того ж дуже часто в літній період у посівах соняшнику можна натрапити на представників лускокрилих: гусениць совок та вогнівок. Ці шкідники можуть сильно пошкоджувати листовий апарат рослин та кошики, які до того ж ще й можуть після таких пошкоджень загнивати, оскільки ушкоджені місця є потенційним місцем проникнення хвороб.

Отже, для захисту посівів соняшнику від сисних та листогризучих шкідників необхідно застосовувати перевірені та ефективні інсектициди.

З метою контролю комплексу шкідників спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосовувати інсектицид ІНАЗУМА.

ІНАЗУМА – двокомпонентний інсектицид, котрий, окрім системного компоненту, має в своєму складі піретроїд, і за рахунок цього впливає на сисних шкідників, а також має посилену контактну дію на клопів та молодих гусениць.

Доцільно застосовувати препарат проти гусениць лускокрилих молодших віків.

Норма застосування ІНАЗУМА становить 0,3-0,4 кг/га. Крім того, препарат можна використовувати ще і авіа методом.

Проте слід пам’ятати, що обробки слід проводити виключно у вечірній час після завершення льоту бджіл. А вже наступного дня бджоли можуть відвідувати посіви соняшнику без шкоди для себе.

Для посилення дії інсектицидів, особливо при сильному заселенню попелицями, рекомендуємо до бакової суміші обов’язково додавати ад’ювант СКАБА (50 мл/га).

Даний агрозахід дозволить покращити покриття рослини робочим розчином, забезпечить потрапляння у важкодоступні місця та прискорить стартову контактну дію препарату.

Подбайте про захист своїх посівів від шкідників та захистіть майбутній врожай!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.