КОНТРОЛЮЄМО БУР'ЯНИ НА СОНЯШНИКУ ПОСХОДОВО

Нестабільна погода цього року з різкими коливаннями температури, чергуванням дощів, суховіїв та з затяжним похолоданням в І-ІІ декаді травня призвели до того, що посіви соняшнику знаходяться в дуже різному стані. Є ще господарства, які досівають соняшник, в інших соняшник вже досяг 2 пар справжніх листків, а подекуди навіть є вихід другої пари листків.

Проте, незважаючи на таку строкатість, можна відмітити, що цього року особливу увагу слід приділити посходовому контролю бур’янів в посівах соняшнику. Причиною цього, здебільшого через погодні фактори, є подекуди не повна дія ґрунтових гербіцидів, а також відмова деяких господарств від їх застосування взагалі. Причиною було те, що в період посіву культури стояла аномально тепла й суха погода, тож частина фермерів відмовилася від внесення ґрунтових гербіцидів.

Отже, зараз потрібно вирішувати ті проблеми, які є на полях, враховуючи тип гібридів соняшнику, що були висіяні.

На різних полях спостерігається різний видовий склад бур’янів, але переважно це змішане забур’янення злаками та дводольними бур’янами. Враховуючи те, що соняшник більш чутливий до застосування гербіцидів проти дводольних бур’янів та вимагає чітких і досить вузьких регламентів для застосування гербіцидів, то для першого внесення спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують провести обробку саме проти дводольних бур’янів, і вже за потреби провести наступну обробку через 3-4 дні проти злакових бур’янів. Застосування в суміші протидводольних та протизлакових гербіцидів, особливо за умови низьких нічних температур, може призвести до посилення фітотоксичності, тому ці внесення ми рекомендуємо зробити окремо.

Для посходового контролю дводольних бур’янів «Самміт-Агро Юкрейн» має в своєму портфоліо ряд продуктів як для стійких, так і для класичних гібридів.

Вже добре відомим на ринку є гербіцид ІМАМЕКС на основі діючої речовини імазамокс, продукт призначений для контролю як дводольних, так і злакових бур’янів на соняшнику. Препарат пригнічує розвиток вовчка в посівах соняшнику та може використовуватися як самодостатній елемент технології вирощування імі-стійких гібридів соняшнику. ІМАМЕКС присутній на ринку вже 5-ий сезон і за цей час здобув славу якісного ефективного гербіциду. На відміну від продуктів, що містять імазапір, ІМАМЕКС м’яко діє на культуру та має значно нижчі ризики післядії на наступні культури.

Як і для більшості препаратів даної групи, ІМАМЕКС слід застосовувати у фазу 1-3 справжніх розвинутих листків соняшнику. 

Норма застосування: 1,0-1,2 л/га.

Проводячи постійні дослідження, ми виявили, що додаваннядо бакової суміші ад’юванту ОЛЕМІКС (0,5-1,0) підвищує стартову гербіцидну ефективність ІМАМЕКС у випадку переростання бур'янів та у випадку утворення щільного воскового нальоту у бур'янів на момент внесення. Тож, рекомендуємо робити таку бакову суміш, особливо коли умови для застосування гербіциду не є оптимальними.

Для тих же господарств, які віддають перевагу вирощуванню класичних гібридів, експерти «Самміт-Агро Юкрейн» пропонують ефективний страховий гербіцид АЙБО на основі діючої речовини аклоніфен. Це чудове рішення для зачистки бур’янів після недостатньої дії ґрунтових гербіцидів, знищення хрестоцвітних бур’янів та падалиці імі- та стійкого до сульфонілсечовин соняшнику. На полях, де не високий тиск бур’янів, цей препарат може використовуватися як основа гербіцидного захисту із додатковим застосуванням грамініцидів, таких як КЛЕВЕРДИМ ГРАНД чи ТАРГА МАКС.

Норма застосування АЙБО: 1,0-2,0 л/га. Оптимальною нормою для стандартних умов є 1,5 л/га. У випадку незначного переростання чи утворення воскового шару у бур’янів рекомендуємо використовувати норму 2,0 л/га і застосовувати суміш із ад’ювантом ОЛЕМІКС (0,5-1,0).

АЙБО слід застосовувати у фазу 2-4 справжніх листків у культури та у початкові фази розвитку бур’янів.

Ну і звісно, ми не могли оминути технологію, що базується на вирощуванні гібридів стійких до сульфонілсечовин. Вже для сезону 2024 «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує новий гербіцид ХІКАРУ (трибенурон-метил, 750 г/кг).

Ця технологія дуже поширена, є дуже ефективною і однією із найбільш економічно привабливих, проте потребує високої якості гербіцидів які використовуються при вирощуванні таких гібридів, адже найменші домішки сторонніх сульфонілсечовин в готовому продукті можуть призвести до серйозних пошкоджень чи навіть знищення соняшнику.

Тож, враховуючи специфічні вимоги ми виводимо на ринок сучасний, якісний і ефективний гербіцид ХІКАРУ, який чудово контролює більшість дводольних бур’янів, є дуже м’яким до культури та не має обмежень в сівозміні.

ХІКАРУ слід застосовувати, коли бур’яни перебувають на ранніх стадіях розвитку. Для однорічних дводольних бур’янів – це 2-4 листків; амброзія полинолиста - до 2 листків, багаторічні бур’яни - стадія розетки. ХІКАРУ може застосовуватись у фазу від 2 до 8 листків соняшнику.

Преперат можна застосовувати однократно із нормою 0,050 кг/га або двократно по 0,025 кг/га. Ми рекомендуємо застосовувати гербіцид ХІКАРУ в суміші із ад’ювантами СКАБА або ОЛЕМІКС.

Рекомендовані бакові суміш:

ХІКАРУ (0,015-0,05 кг/га) + СКАБА (0,05-0,1 л/га) - для покращення покриття поверхні бур’янів;

ХІКАРУ (0,015-0,05 кг/га) + ОЛЕМІКС  (0,5-1,0 л/га) - для покращення проникнення гербіциду в рослини та ефективності в холодних і посушливих умовах.


Подбайте про ефективний захист соняшнику!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.