МАКСИМАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ БУР’ЯНІВ В ПОСІВАХ СОНЯШНИКУ!

Останні кілька років значна частина агровиробників задумується над переходом на страхові схеми захисту соняшнику замість застосування звичних ґрунтових гербіцидів. Це відбувається в першу чергу через те, що страхові схеми мають нижчу вартість в порівнянні з ґрунтовими як на стійкому, так і на традиційному соняшнику.

Давайте розглянемо, чи дійсно цей прийом врешті-решт приносить вигоду.

Відомо, що гербокритичний період для рослин соняшнику в середньому починається вже через 2 тижні після сходів культури. Згідно проведених досліджень втрати врожайності внаслідок забур’яненості на початкових етапах розвитку культури можуть сягати до 30% (200-350 $/га), навіть за умови подальшого знищення цих бур’янів післясходовими гербіцидами.

Вплив забур’яненості на врожайність соняшнику*

*За даними дослідження : Effect of Weed Competition on Sunflowers. Weed Science, 19(4), 378–380. США, 1969-1970 рр.

Тому зазвичай складається така ситуація: коли застосовується захист лише страховими гербіцидами, врожаю втрачається більше у грошовому вираженні, ніж вартість тієї ж ґрунтової схеми.

Спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують обов’язково починати захист соняшнику із обробки ґрунтовими гербіцидами, щоб забезпечити "чистий старт" культури. Для цього відмінно підходить гербіцид АСТРЕЛ МАКС, який має найбільш стабільну ефективність проти бур’янів серед конкурентів. Це досягається завдяки тому, що препарат потребує найменшої кількісті вологи для активації в порівнянні з іншими досходовими гербіцидами.

Вплив кількості опадів на ефективність проти мишію

Джерело: результати незалежних досліджень Simmons, 1997. Univ. Illinois, USA.

АСТРЕЛ МАКС ефективно контролює більшість злісних однорічних бур’янів в посівах соняшнику: амброзія полинолиста, лобода біла, щириця загнута, види гірчаку, плоскуха звичайна, види мишію та інші.

Діючі речовини гербіцидів можуть піддаватись промиванню за умов значних опадів. Для того, щоб значно знизити ступінь промивання гербіциду та, відповідно, ризики фітотоксичності, рекомендуємо використовувати ґрунтові гербіциди в баковій суміші з ґрунтовим ад’ювантом РОУБЕК з нормою 0,2-0,4 л/га.

Рекомендована бакова суміш:

Така суміш дозволяє забезпечити чисті міжряддя без додаткових внесень протягом всього періоду вегетації культури.

У випадку застосування АСТРЕЛ МАКС на слабогумусних ґрунтах норма застосування може бути знижена.

Подбайте про захист своїх посівів!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.