ОСІННІЙ КОНТРОЛЬ ХВОРОБ ТА ДОДАТКОВА РЕГУЛЯЦІЯ РОСТУ РІПАКУ

Умови осені, що склалися цього року, виявилися сприятливими для тих аграріїв, які прийняли рішення вирощувати озимий ріпак. Погода радувала нас періодичними дощами, що дало можливість вчасно посіяти ріпак та отримати рівномірні дружні сходи.

На сьогодні посіви ріпаку на полях сформували вже 3-4 листки, а на окремих полях, де посів відбувався в оптимально-ранні строки, рослини мають вже навіть 6-8 листків і багато господарств вже провели першу обробку ріпаку.

Щодо розвитку і стану рослин, то до настання стійких похолодань в оптимальному випадку рослини ріпаку повинні мати компактний вигляд, сформувати 8-10 листків з точкою росту 1,5-2 см та потужною кореневою системою. Це дає змогу рослині покращити доступ до ґрунтової вологи та поживних речовин, а отже, забезпечити необхідний рівень накопичення цукрів, амінокислот й інших речовин із низькою точкою замерзання, що збільшує шанси на успішну перезимівлю.

Для вирішення цих завдань експерти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосувати фунгіцид з функцією регулятору росту ІКАРУС ТУРБО з діючою речовиною тебуконазол. Відмінною особливістю даного препарату є збільшений вміст діючої речовини у продукті (430 г/л), що дозволяє економити на логістиці.

Препаративна форма - концентрат суспензії - краще розчиняється, не кристалізується та не викликає проблем при приготуванні робочого розчину навіть у холодній воді. Для рістрегуляції ріпаку та стримування розвитку хвороб, які в залежності від умов року можуть проявлятися вже з осені (фомоз, альтернаріоз, борошниста роса, циліндроспоріоз), норма витрати препарату складає 0,3-0,45 л/га і, в залежності від інтенсивності розвитку рослин, обробки необхідно повторювати. Зазвичай 1-й обробіток проводять за розвитку 3-4 листків, а наступний – при досягненні рослинами фази ВВСН 16-18.

Однак, використання препаратів виключно з однією діючою речовиною не може повноцінно захистити посіви ріпаку від комплексу хвороб, адже однієї діючої речовини, яка б була ефективною відразу проти всього спектру хвороб не існує. До того ж постійне використання однкомпонентних фунгіцидів збільшує ризик виникнення резистетності у збудників хвороб.

З метою подовження ефекту першої рістергулюючої обробки препаратом ІКАРУС ТУРБО, комплексного і повноцінного захисту ріпаку восени від широкого спектру хвороб для другого обробітку краще використати трикомпонентний фунгіцид ЮТАКА з потужною дією на хвороби, який поєднує в собі тебуконазол, тіофанат-метил та цифлуфенамід. 

Важливо, що з однієї сторони ЮТАКА має властивості рістрегулятора (як і всі продукти, що містять тебуконазол), а з іншої – ефективно контролює весь спектр хвороб ріпаку, що робить цей продукт унікальним для українського ринку. 

Для додаткової рістрегуляції та ефективного контролю осінніх хвороб фунгіцид ЮТАКА необхідно використовувати з нормою 1,4 л/га. 

При цьому норма препарату 1,4 л/га відповідатиме силі рістрегуляції препаратів на основі (тебуконазол, 250 г/л) з нормою 0,6 л/га

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.