ЗАХИЩАЄМО РІПАК ВІД ХВОРОБ ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ

Озимий ріпак в більшості регіонів України завершує цвітіння й переходить до періоду формування й наливу стручків. Це відповідальний час для агронома, де його основним завданням є збереження закладеного на попередніх етапах потенціалу врожаю та захист посівів від комплексу негативних факторів.

Дощі, які спостерігались в більшості регіонів упродовж цвітіння ріпаку, значно посилили ризики ураження культури склеротиніозом, альтернаріозом та борошнистою росою, а приморозки, які мали місце переважно в Північних та Південно-Східних областях, призвели до травмування рослинних тканин і мікротріщин, які слугують воротами надходження інфекції в рослину.

Фото 1. Прояви альтернаріозу на ріпаку

Рекомендуємо застосувати три-компонетний фунгіцид ЮТАКА (тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л) в нормі 1,4 л/га. За рахунок тіофанат-метилу у своєму складі препарат пришвидшує загоєння тканин, що були пошкоджені внаслідок приморозків, та блокує потрапляння інфекції.

ЮТАКА ефективно контролює склеротиніоз, сіру гниль, а також борошнисту росу, яка останнім часом досить інтенсивно розвивається у посівах ріпаку в другій половині вегетації, в наслідок чого знижується асиміляційна поверхня у рослин та ускладнюється комбайнування.

У разі загрози в посівах ріпаку розвитку альтернаріозу як на листі, так і на стручках, слід застосувати фунгіцид АНЗОР (азоксистробін 200 г/л + тебуконазол 200 г/л) з нормою витрати 0,7-1,0 л/га.

АНЗОР забезпечить ефективний захист від альтернаріозу, а також від комплексу інших патогенів, надасть можливість зберегти сформований врожай.

Подбайте про ефективний захист Вашого ріпаку!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.