ПЕРША ФУНГІЦИДНА ОБРОБКА ТА РІСТРЕГУЛЯЦІЯ ПШЕНИЦІ – ФАЗА Т1

Зимовий період 2023-2024 був достатньо сприятливим для перезимівлі озимих зернових культур. На сьогодні їх стан оцінюється як добрий та задовільний. Не дивлячись на тимчасове зниження температури повітря, озимі зернові культури, зокрема пшениця, перебували у стані поновлення ростових процесів, а за денної температури вище 5 °С відбувалося утворення вузлових корінців, збільшення сирої маси рослин та конусів наростання.

Такий хід весни створює надзвичайно сприятливі умови для весняного кущення озимих культур, особливо слаборозвинених посівів з осені.

Що стосується посівів, які ввійшли в зиму добре розвиненими, то за такої погоди й достатнього вологозабезпечення грибкові хвороби становитимуть високу загрозу для майбутнього врожаю.

Так, за інформацією Держпродспоживслужби в південних, центральних, а подекуди західних, областях переважно на добре розвинених посівах озимої пшениці відмічається розвиток борошнистої роси та септоріозу, де збудники цих хвороб збереглися на 2-8%, а у Волинській, Житомирській, Львівській, Одеській, Полтавській, Закарпатській, Хмельницькій, Черкаській, на 15% рослин.

Отже, після настання стабільно плюсових температур можна очікувати поступового розвитку у посівах пшениці в першу чергу септоріозу та борошнистої роси.

Тож радимо вже зараз планувати захисні обробки фунгіцидами.

Стан посівів озимої пшениці, Київська обл., 27.03.2024р.

Надійний контроль як борошнистої роси, так і септоріозу листя на початкових етапах активного росту пшениці забезпечить фунгіцид ЮТАКА (тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л) з нормою використання 1,0-1,2 л/га.

Ключовою перевагою препарату ЮТАКА є його висока ефективність за широкого діапазону температур, адже фунгіцид починає діяти вже від +5 °С у той час, коли за таких умов інші фунгіциди матимуть недостатню ефективність.

Цифлуфенамід перерозподіляється у газовій фазі, й впливає на збудника навіть в тих частинах рослини, куди не потрапив фунгіцид. Ця діюча речовина, що важливо, проявляє швидкий «стоп-ефект» на борошнисту росу, а також контролює цю хворобу на всіх стадіях її розвитку. Ефективність цифлуфенаміду проти борошнистої роси значно перевищує ефективність інших діючих речовин, котрі спеціалізуються у контролі цієї хвороби.

У посівах пшениці, які слабо розкущені, з помірною вегетативною масою та за незначного розвитку хвороб оптимальним рішенням буде використання системного фунгіциду ТОПСІН-М (тіофанат-метил, 500 г/л) з нормою застосування 1,2-1,4 л/га.

ТОПСІН-М діє на збудників борошнистої роси й септоріозу.

Для підсилення ефективності препарату рекомендується використовувати його на пшениці у баковій суміші з фунгіцидом ІКАРУС ТУРБО (тебуконазол, 430 г/л) з нормою 0,3-0,4 л/га.

Рекомендована бакова суміш:

ТОПСІН-М (0,8-1,0 л/га) + ІКАРУС ТУРБО (0,3-0,45 л/га)

Посіви, які вийшли після зими розвиненими, у доброму стані та були забезпечені весняним азотним живленням, в подальшому можуть бути схильними до вилягання. Це, в свою чергу може призвести до зниження врожайності й погіршення якості зерна.

За таких умов у фазу ВВСН 30-31 (початок видовження стебла) радимо застосувати регулятор росту ЕРІНІ  (трінексапак-етил, 250 г/л).

Норма застосування: 0,4 л/га.

Цей агрозахід дозволить зміцнити та вкоротити стебло, вирівняти продуктивний стеблостій та забезпечити дружний розвиток посівів.

Для кращого відновлення рослин після зими, розвитку вторинної кореневої системи, протидії заморозкам та іншим стресовим факторам рекомендуємо у бакову суміш додати мультифункціональний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС.

АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС  – це 100% натуральний продукт, затверджений "Органік Стандарт" для використання в органічному землеробстві.

Норма застосування: 2,0-2,5 л/га.

Подбайте про свої посіви!

 Більш детально про особливості застосування цих гербіцидів ви можете дізнатися, звернувшись до наших регіональних представників чи відвідавши наш сайт та додаток.