ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ВРОЖАЙ ЗАЗДАЛЕГІДЬ - РАННЬОВЕСНЯНИЙ ЗАХИСТ ЗЕРНЯТКОВИХ САДІВ

Аномально тепла погода цієї зими сприяла нетипово ранньому початку вегетації зерняткових культур. Як результат, більшість яблуневих садів уже перебувають у фазі зелений конус. У цю фазу викорінююча обробка мідьвмісними препаратами є строго рекомендованою. Без такої обробки ефективно стримати розвиток парші в період вегетації буде дуже складно.

«САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати препарат МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС на основі хлорокису міді, що має зручну у використанні рідку препаративну форму, а також містить у своєму складі олію, яка сприяє кращому розподіленню препарату на поверхні рослини і підвищує стійкість до змивання опадами. Норма використання становить 1,5–2,0 л/га.

Контактний фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС має широкий спектр протигрибкової і бактерицидної дії, на патоген діяти починає одразу після обробки. Препарат часто використовується в інтегрованому садівництві. Крім того, він є абсолютно безпечним та може бути застосованим в органічному землеробстві, що підтверджено сертифікатом "Органік стандарт".

В той же час, для контролю борошнистої роси, збудник якої зимує у вигляді міцелію на уражених бруньках та пагонах, ми рекомендуємо застосувати спеціалізований продукт, оскільки відомо, що мідьвмісні фунгіциди не в достатній мірі впливають на розвиток й розповсюдження даного патогену.

Влітку 2019 року часто складалися сприятливі умови для розвитку борошнистої роси, внаслідок чого в яблуневих садах накопичився достатній запас інфекції. А тепла зима, без значного пониження температури сприяла добрій перезимівлі міцелію.

Врахувавши сукупність факторів, наступну обробку в саду у фазу мишаче-вушко – зелений бутон ми рекомендуємо провести фунгіцидом, котрий зможе ефективно проконтролювати борошнисту росу.

ЮТАКА, СЕ - унікальний фунгіцид на основі трьох діючих речовин, кожна з яких має вплив на борошнисту росу: тебуконазол – системна лікувальна дія, тіофанат-метил – викорінююча і захисна, а нова діюча речовина цифлуфенамід, єдина у своєму класі на ринку України, спеціально розроблена для контролю борошнистої роси на всіх стадіях її розвитку.

Цифлуфенамід володіє трансламінарними властивостями, проникає в рослину та інгібує розвиток патогену та його здатність поширюватися на здорові тканини. Крім борошнистої роси, ЮТАКА, СЕ контролює паршу та інші плямистості листя, забезпечуючи комплексний захист у цей відповідальний період.

Рекомендована норма застосування: 1,2–1,5 л/га.

За додатковою інформацією звертайтеся: Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва "Самміт-Агро Юкрейн", моб.: +38(050)469-39-33, e-mail: andriy.osykovyy@summit-agro.com.ua, або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.