ПОСХОДОВИЙ КОНТРОЛЬ БУР'ЯНІВ В ПОСІВАХ СОНЯШНИКУ

Погодні умови весни 2023 року виявилась досить складними. В квітні спостерігалась значна кількість опадів водночас з низькими температурами та частими заморозками, тоді як в травні продовжилась прохолодна погода, але вже зовсім без опадів. Що це означає для тих, хто вирощує соняшник?

Перш за все те, що в регіонах, де були найбільш виражені ці несприятливі фактори, ґрунтові схеми часто не дали повного захисту від бур'янів (фото 1), тому тепер варто подумати над вибором ефективної страхової схеми, для забезпечення високої врожайності культури.

Тому на багатьох полях є актуальним питання про страховий захист гібридів соняшнику. Як відомо, є 2 основні технології вирощування гібридів соняшнику: це класична технологія та вирощування стійкого до гербіцидів соняшнику.

  • РІШЕННЯ ДЛЯ СОНЯШНИКУ, ЩО ВИРОЩУЄТЬСЯ ЗА ТРАДИЦІЙНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ.

Для контролю дводольних бур’янів компанія Самміт-Агро Юкрейн в 2023 році презентувала на ринок гербіцид АЙБО з діючою речовиною аклоніфен.

Гербіцид АЙБО контролює як бур’яни, що зійшли, так і ті, що активно сходять, проявляючи побічну ґрунтову дію.

Препарат контролює основні види бур’янів, що зустрічаються в посівах соняшнику: лободу, види хрестоцвітих, гірчаків та канатник Теофраста. Оптимальним часом для застосуванння гербіциду АЙБО є фаза соняшнику 2-4 справжні листки та початкові фази розвитку бур’янів. Норма застосування препарату 1,0-2,0 л/га. За оптимальних фаз розвитку бур’янів рекомендується застосовувати норму 1,5 л/га, якщо помітне незначне переростання, то норму варто підвищити.

Якщо ж посіви соняшнику засмічені злаковими бур’янами (фото 2), то обов’язковим є застосування грамініцидів. Компанія Самміт-Агро Юкрейн має в своєму портфоліо 2 ефективних грамініциди, що можуть застосовуватись в посівах соняшнику: ТАРГА МАКС та КЛЕВЕРДИМ ГРАНД.

За прохолодних умов та на початкових стадіях розвитку соняшнику (2-6 справжніх листків) рекомендується застосовувати оригінальний японський грамініцид, перевірений часом – ТАРГА МАКС (норма 0,5-0,75 л/га). В цих нормах він проявляє надзвичайно високу та стабільну ефективність проти однорічних злакових бур'янів та падалиці зернових, особливо проти падалиці ячменю, яка є часто менш чутливою до інших грамініцидів.

В разі посушливих умов та переростання бур’янів ми рекомендуємо застосувати бакову суміш:

Якщо ж у вас на полях присутні багаторічні злакові бур’яни, рекомендуємо застосувати гербіцид КЛЕВЕРДИМ ГРАНД з нормою 0,45-0,6 л/га. Для контролю однорічних злаків цей же гербіцид можна використовувати в нормі 0,2-0,3 л/га. Важливим моментом є те, що КЛЕВЕРДИМ ГРАНД є надзвичайно селективним для соняшнику, тому його можна застосовувати навіть після 6 листків соняшнику без загрози для культури.

КЛЕВЕРДИМ ГРАНД не вимагає обов’язкового додавання до бакової суміші ад’ювантів та дуже швидко діє на бур’яни, особливо в жарких умовах (фото 3).

  • РІШЕННЯ ДЛЯ СОНЯШНИКУ,СТІЙКОГО ДО ІМІДАЗОЛІНОНІВ (ІМАЗАМОКС, ІМАЗАПІР)

Для контролю комплексу бур’янів та пригнічення розвитку вовчка соняшникового в посівах стійкого соняшнику рекомендуємо застосувати гербіциди ІМАМЕКС та АЛЬБАМА з нормою використання 1,0-1,2 л/га.

ІМАМЕКС з діючою речовиною імазамокс – це перевірений часом гербіцид, який надійно контролює вовчок та найбільш поширені види бур'янів в посівах соняшнику, зокрема лободу, щирицю, амброзію, хрестоцвіті бур'яни, пригнічує деякі злакові бур'яни. Також даний продукт має низькі ризики післядії на наступні культури, що важливо для регіонів з недостатнім зволоженням. На момент застосування гербіциду ІМАМЕКС соняшник має перебувати в фазі розвитку 1-3 пари справжніх листків, а бур'яни – в початкових фазах розвитку.

АЛЬБАМА – це новинка в портфоліо нашої компанії з діючими речовинами імазамокс та імазапір. Комбінація цих діючих речовин дозволяє окрім основних поширених видів бур'янів та вовчку більш досконало контролювати складні дводольні, а також основні злакові бур'яни: мишій види, плоскуха звичайна, амброзія, осот види, берізка польова, нетреба звичайна та інші.

АЛЬБАМА має як страхову, так і ґрунтову дію, пригнічуючи проростання наступної хвилі бур'янів. Оптимальним часом для застосування гербіциду є фаза 4 справжніх листків соняшнику.

При застосуванні гербіцидів на соняшнику потрібно слідкувати за середньодобовою температурою повітря та утриматися від застосування гербіциду в ті дні, коли є загроза заморозків, а також коли присутні дуже різкі коливання денної та нічної температури чи рослини знаходяться в стані явно вираженого стресу.

В цей період після застосування гербіцидів ми рекомендуємо використати біостимулянти-антистресанти КАЙШІ (2,0-3,0 л/га) чи АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС (2,0-2,5 л/га). Застосування цих продуктів допоможе зняти стрес рослин, простимулює розвиток та покращить фізіологічний стан посівів.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.