Захистіть свій сад від заморозків!

Увага! Весняні заморозки ставлять під загрозу ваші плодові культури та майбутній урожай!

У зимовий період бруньки плодових культур, таких як яблуня, вишня, абрикос і виноград, добре захищені від суворих зимових умов притаманним їм у цей період високим ступенем морозостійкості. Але коли навесні розпочинається активне відновлення вегетації, бруньки починають набухати і втрачають здатність протистояти низьким температурам.

Ризик уражень заморозками збільшується, коли на початку сезону розвиток рослин прискорюється через встановлення високих температур повітря, а потім раптово настає похолодання.

Стадія розвитку рослин та критичні температури: чим більш розвинені рослини, тим вони більш чутливі до заморозків!

Морозостійкість має пряму залежність від стадії розвитку рослин. Чим більше розвинені бруньки, тим нижча їхня морозостійкість, тож різке потепління і збільшення температури повітря також є критичними й можуть завдати потенційної шкоди.

Якщо заморозки сильні, усі плодові бруньки гинуть. Але часто мороз пошкоджує лише деякі квіти, наприклад найбільш розвинені квіти, або квіти в нижній частині дерева.

Маточка є найбільш вразливою частиною квітки.

Не всі частини квітки однаково страждають від заморозків. Найбільш вразливою частиною квітки є маточка. Коли маточка знищена морозом, вона чорніє і зморщується. Якщо після заморозків маточка чорна, квітка не розвинеться в плід. Якщо пошкодження морозом сильніші, тичинки та інші частини квітки також будуть пошкоджені.


Що відбувається під час заморозків?

У лабораторному досліді показано процес заморожування гілки яблуні, на якій є два квіткових пучка. Оскільки процес заморожування є екзотермічним і виділяє тепло, замерзання можна просто виявити за допомогою датчика температури.


Для запобігання ураженню рослин, для відновлення їх після заморозків або ж для зменшення впливу інших стресових факторів рекомендуємо терміново застосувати мультифункціональний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС з нормою використання 3,0-4,0 л/га.

Препарат доступний у каністрі 15 л, банці 1 л, а також пакетику для роздрібного продажу 15 мл.


Найбільш оптимальним сценарієм для захисту плодових дерев та ягідних культур є внесення АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС за 1-2 дні до настання заморозків та повторне застосування препарату одразу по закінченню заморозку - після настання позитивних температур.

Застосування АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС дозволяє захистити сад при короткотерміновому зниженні температури до -5°С.

Якщо ж не вдалось спрацювати превентивно, слід негайно після заморозку застосувати АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС із нормою 4,0 л/га.

Тож, рекомендуємо не зволікати, аби уникнути незворотних втрат!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.